Bamyanın kilosu altın değerinde

Bitlis’in Ahlat ilçesinde yıllardır aktarlık yapan Cüneyt Ayazer, kilogramı 100 ile 140 TL arasında satışa sunulan kuru bamyanın altın fiyatına yetiştiğini söyledi.Aktar Cüneyt Ayazer, ilçede 140 TL’ye satılan bamyanın batıda kilogramının...

banner491
Bamyanın kilosu altın değerinde
banner567

Bitlis’in Ahlat ilçesinde yıllardır aktarlık yapan Cüneyt Ayazer, kilogramı 100 ile 140 TL arasında satışa sunulan kuru bamyanın altın fiyatına yetiştiğini söyledi.

Aktar Cüneyt Ayazer, ilçede 140 TL’ye satılan bamyanın batıda kilogramının 200 TL’ye kadar yükseldiğini belirterek, "Çiçek bamyanın üretimi ve toplanması oldukça zahmetlidir. Bunun yanı sıra oldukça şifalı bir bitki olan çiçek bamya, piyasada çok fazla bulunmuyor. Bamya birçok minareli içerisinde barındırdığı için tüketilmesini tavsiye ediyoruz. Fakat fiyatlarının da yüksek olması bamyaya olan rağbeti düşürüyor. Bamyada A, A1, B1, B2 ve C vitamini bulunuyor. Şifası çok olan bamya, sindirim sistemine, kan temizlemeye, bağırsak ile mide düzensizliğine, idrar ve halsizlik sorunlarında da oldukça faydalıdır” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner612

banner590