Tatvan’da Yetim Öğrencilere Ayakkabı Ve Mont Dağıtıldı

Bitlis’in Tatvan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) bünyesinde faaliyet gösteren Dul ve Yetim Destek Merkezi’nde (VEFA-YET) eğitim gören 50 yetim öğrenciye kışlık ayakkabı ve mont yardımında bulunuldu.VEFA-YET...

banner491
Tatvan’da Yetim Öğrencilere Ayakkabı Ve Mont Dağıtıldı
banner567
Bitlis’in Tatvan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) bünyesinde faaliyet gösteren Dul ve Yetim Destek Merkezi’nde (VEFA-YET) eğitim gören 50 yetim öğrenciye kışlık ayakkabı ve mont yardımında bulunuldu.

VEFA-YET merkezinde düzenlenen programla Tatvan Kaymakamı Murat Erkan ve eşi Çiğdem Erkan tarafından VEFA-YET bünyesinde eğitim gören 50 yetim öğrenciye kışlık ayakkabı ve mont dağıtıldı. Dağıtılan ayakkabı ve montları Kaymakam Murat Erkan ve eşi Çiğdem Erkan kendi elleriyle öğrencilere giydirirken, öğrenciler ise aldıkları hediyelerden dolayı kaymakama ve eşine teşekkürlerini ilettiler.

Kaymakam Murat Erkan, giyim yardımlarının dağıtılmasının ardından VEFA-YET bünyesinde ders takviyesi alan öğrencileri ve satranç kursuna gidenleri tek tek sınıflarında ziyaret etti. Ziyaret sırasında öğretmenlerden öğrencilerin durumuyla ilgili bilgi alan Kaymakam Murat Erkan, önce tek tek öğrencilerle tanıştı, daha sonra ise hem öğrencilerle sohbet etti hem de öğrencilere nasihatlerde bulundu.

Öğrencilere hedeflerini ve olmak istedikleri meslekleri de soran Kaymakam Murat Erkan, okumanın önemine vurgu yaparak, öğrencilere şu nasihatlerde bulundu:

“Sevgili öğrenciler, okumayı ve öğrenmeyi kesinlikle ihmal etmeyin. Ne kadar çok okur ve ne kadar çok öğrenirseniz kendinizi o kadar geliştirmiş olur ve hedeflerinize bir o kadar da yaklaşmış olursunuz. Bu yolda öncelikle kendimize bir hedef koyup bu doğrultuda çalışmamız gerekiyor. Kendimizi daha çok geliştirmek için öncelikle haftada en az 1 kitap okumalıyız. Okuyacağımız kitapların akademik yönünün ağır olmasına ve nitelikli kitaplar olmasına özen göstermemiz gerekir. Bizler zamanı iyi değerlendirip, planlı bir çalışma yaptığımız vakit istediğimiz üniversite başta olmak üzere diğer tüm hedeflerimize ulaşabiliriz. Bunun yanında yine gerek beden ve gerekse ruh sağlımız için hayatımızda sporu da eksik etmemeliyiz. Bu nedenle kendimize bir hedef koyup en az bir spor dalıyla ilgilenip, bu dalda lisans almamız gerekiyor. Bununda faydalarını zamanla görmüş olacağız. Siz okumak ve başarılı olmak istediğiniz sürece şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada sizlerin yanında olmaya devam edeceğiz. Bir sorun ya da sıkıntısı olan her öğrencimize kapımız sonuna kadar açıktır. Gerek merak ettiğiniz konularda ve gerekse bizlerin yardımcı olmasını istediğiniz diğer konularda bizlere başvurabilirsiniz. Ben eğitim hayatınız da ve yaşantınızda hepinize başarılar diliyorum.”

Kaymakam Murat Erkan, ayrıca derslerinde başarılı olan öğrencileri çeşitli hediyelerle ödüllendireceklerinin de müjdesini verdi.

banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner553

banner535

banner546