Böyükparmaksız 15 Projesinden İlk 5’ini Açıkladı Foto Galeri: Böyükparmaksız 15 Projesinden İlk 5’ini Açıkladı

Yeniden Refah Partisi Ayrancı Belediye Başkan Adayı Mustafa Böyükparmaksız, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Yeniden Refah Partisi Ayrancı Belediye Başkan Adayı olarak yegane hedefim İlçeme ve Halkıma hizmet etmektir. Bizim kaybedecek bir 5 yılımız daha yok. Şu olmuş bu olmuş bunlar artık geride kaldı, asla ardımıza dönüp oyalanmayacağız. Lakin unutmayacağız da. Popülist yaklaşımlarla, süslü laflarla, bir yerlerde oturmakla, sağa sola boncuk dağıtmakla hiç kimse bir yere varamadı varamayacak. Benim düsturum Ayrancı’m için yapacaklarımla ardımda hoş bir seda bırakmaktır.

Engel tanımıyorum, ılımlı fakat sonuç odaklı aktif bir siyaset izleyeceğim.

Devletimiz büyüktür ve imkanda vardır. Öyle ki Karaman’ın Ermenek ilçesine yüksek maliyetlerle LPG tankları ile doğalgaz ulaştırılabiliyorsa soruyorum Ayrancı’nın neyi eksikti de bugüne kadar yapılmadı?

Kaynağı Ayrancı’da bulunan Hışılayık’ın sularının çoğunun bir yerlere gitmesine kim, hangi akıl müsaade etti ? Kapalı sulama sistemleri dümdüz verimli ovalarımız suya hasret beklerken neden yıllardır oyalanıyoruz.

Kim oy uğruna Ayrancı’ya hizmeti geciktiriyorsa iki elim iki yakasındadır. Ayrancı’nın ve Ayrancı halkının bir 5 yıl daha tahammül edecek gücü kalmamıştır.

Adil olacağız, İlçemiz için insanımız için yatırım yapacağız, birlikte üreterek , hiç kimseyi ayırt etmeden istihdam sağlayacağız. Ayrancı’mızın gelecek 100 yılını nesillerimize hediye edeceğiz. Gençlerimizi işsiz ,aşsız ,yaşlılarımızı hizmetten yoksun, sokaklarımızı terkedilmiş bırakmayacağız. Yatırımın önünü açacak, değerlerimize sahip çıkacak ve inşallah göreceksiniz Ayrancı’nın çehresini değiştireceğiz.

Ayrancı’ya çivi çakandan Allah razı olsun. Lakin her sel felaketinde maddi zararlar gören benim köylümün çektiği çile nedir. Görmüyor musunuz ? Duymuyor musunuz ?

Ayrancı’lı hemşerilerim, benim için siyasetin anlamı AYIRIP GAYIRMADAN HALKA HİZMET ETMEK, EKMEĞİNİ YİYİP SULARINI İÇTİĞİN TOPRAKLARA MİNNET DUYMAKTIR. Kimseye ödeyecek bir bedelim yoktur ve asla olmayacaktır. Makam ve rakam için değil Ayrancı'nın geleceğini imar etmek üzere 5 Yılda 15 Dev proje ile sizler için çalışacağım. Bu uğurda yüreğimdeki Ayrancı Sevdası ile ilk 5 projemizi sizlerle paylaşıyorum. Ve net olarak şunu ifade etmek istiyorum; Yüreğinde Ayrancı Sevdası olmayanın, ne halkımızın gönlünde ne de Ayrancı’nın sokaklarında yeri yoktur. Ayrancı er meydanıdır ,artık ne eski siyaset ne de süslü siyaset zamanıdır. Tüm halkımıza sesleniyorum şimdi Ayrancı için kolları sıvama zamanıdır. Ya şimdi ya da hiçbir zaman.

1. AYRANCI BELEDİYESİ KAPALI ÇARŞI VE PAZAR

Hem Halkımızın hem de Pazar Esnafımızın çilesi sona erecek.150 adet sergi alanı ile halkımız Modern Kapalı Pazar’ın keyfini sürecek. İşyerleri, Kafeteryalar, Konfeksiyon, Sarraf, Bijuteri, Banka Şubesi, Belediye Tanzim Satış yeri vb. 50 adet dükkandan oluşacak olan kapalı çarşımız, ilçemize canlılık kazandıracak ve adeta bir cazibe merkezi olacak. İlçe esnaflarımızdan isteyenlere öncelik tanınacak, gençlerimize iş ve aş kapısı olacaktır.

2.AYRANCI BELEDİYESİ SPOR KOMPLEKSİ

Unutulan adeta yok sayılan, göç eden Ayrancı’mızın çalışkan GENÇLERİ sizin için ne yapılsa azdır.

Gençler Ayrancı Spor yeniden sahalarda olacak.

İnşa edeceğimiz Spor Kompleksi ile neredeyse tüm branşlar bir arada olacak; Kapalı ve Açık Futbol Sahası, Voleybol,Basketbol ,Atletizm Sahaları, Tenis Sahaları, Kapalı Jimnastik salonları, vb. ilçemize kazandırılacak. Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğümüzle koordineli çalışacağız, destek alacak destek vereceğiz ve gençlerimizi geleceğe hazırlayacağız. Okullardaki çocuklarımız bu hizmetlerden yararlanacaklar. Bir yandan aktivitelerini yapacaklar diğer yandan sosyal tesisi ile kafeteryalarında içeceklerini yudumlarken istirahat edebilecekler ve gençlerimizin adeta buluşma noktaları olacaktır.

Bu proje sizin için sizin olacak olana sahip çıkın gençler.

3.AYRANCI BELEDİYESİ KONFERANS VE DÜĞÜN SALONU

Ayrancı’mız Modern Düğün, Konferans ve Nikah Salonuna kavuşacak. Millî Eğitim Müdürlüğü ile koordineli olacak, destek verecek destek alacağız. İçinde öğrencilerimizin kültürel aktivitelerini ,yeteneklerini sergileyebilecekleri bir Tiyatro salonu olacaktır. Açık otopark alanı , 1500 kişilik kapalı düğün ve konferans salonu, İçinde kafeteryası, 2500 kişilik açık Düğün Salonu ile konforu yaşayacaksınız. Belediye üzerine düşeni yapacak; gücü yetmeyen yeni yuva kuracak ailelerimize ücretsiz hizmet verecektir.

4-AYRANCI BELEDİYESİ İMALAT VE GIDA SANAYİ İHTİSAS BÖLGESİ

İlçemizin kaderi Yatırım, Üretim ve İstihdama bağlıdır.

İnşa edeceğimiz 300,500,750 m2 den oluşacak olan İmalat ve Gıda Sanayi İhtisas Bölgesi ne pahasına olursa olsun öncelikli hedefimizdir. Bu projemiz Yatırımcılarımız ve İlgili Kurumlarımız ile istişare edilmekte ve hatta aylardır sürmekte olan hummalı çalışmalarımız sayesinde şu an da bile imkan verildiği takdirde yatırımcılarımız hazırdır. Asla yatırım, üretim ve istihdama engel olmayacağız.Bilakis her türlü imkanı sağlayacağız. Yatırımcılarımıza teşvikler sunacağız. Şartlarımız bellidir;   Yatırımcılarımız  En az 5 kişi istihdam edecek ,Ayrancı nüfusuna kayıtlı ve Ayrancı’da ikamet eden insanlarımıza iş imkanı sunacaktır. Süresinde yatırım yapmayan yatırımcılarımızla yollarımızı ayıracağız. Bu proje ile Ayrancı Gıda, Tarım ve Sanayi hamlesi yapacak ve inşallah nüfusumuzu yeniden artıracağız.

5.AYRANCI BELEDİYESİ TOPLU KONUT ALANI

2+1,3+1, olmak üzere en fazla 5 katlı, tüm sosyal donatıları ile depreme dayanıklı konutlar inşa edilecek. Halkımız bu konutlara ulaşılabilir fiyatlarla sahip olacaktır. 1000m2,1500m2 ve 2500m2 müstakil arsalar üretilerek hem ilçe halkımız hem de Ayrancı dışındaki hemşerilerimiz bu projelerden faydalanacaklardır. Emeklilerimiz, yaşlılarımız artık derme çatma hayat sürmeyecekler ,tüm alt yapı üst yapı park ve bahçeler vb tüm hizmetleri sunacağız.”