Yeniden Refah Partisi Ayrancı Belediye Başkan Adayı Mustafa Böyükparmaksız, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklama şu ifadelere yer verdi:

“Ayrancı siyasetine örnek oluyoruz. Kolay olmadı elbette. Hiç durmadan, yorulmadan, bıkmadan halkımızın refahı için çıktık yollara. Bugün çalışmalarımızda 6.ayımıza giriyoruz. Bizi ayakta tutan tek şey Ayrancı'ya olan inancımız oldu. Çünkü ancak inanırsanız başarılı olabilirsiniz. Ben yaptım sen yaptın değil derdimiz birisi yapsın da kim yaparsa yapsın. Artık yeter. Çünkü bugüne kadar gelen geldi giden gitti. Kaybeden hep Ayrancı oldu. Değer miydi 3 günlük dünyada makam ve mevki uğruna hırsa kapılarak Ayrancı'yı hiçe sayarak bu hale sokmaya. 

Şimdi eskisinden daha sık çalacaklar kapılarınızı, size soracaklar Bir ihtiyacınız var mı?  Sormazlar mı insana bugüne kadar neredeydin! Siyasetin canı cehenneme. Yüreğimizde sadece halkımıza hizmet etmek var, tek gayem Ayrancı'yı yeniden inşa ederek, eski neşeli günlerimize kavuşturmak. 

Artık her geçen gün daha da güçlenerek salonlara sığmıyoruz. Birbirinden değerli yol arkadaşlarımız ile makam ve rakam için değil Ayrancı'nın geleceğini şekillendirmek, nesillerimize daha iyi bir Ayrancı bırakmak için hep birlikte çalışacak hep birlikte başaracağız. Ayrancı kazanacak. 

Attığımız adımları, çaldığımız kapıları daha çok takip edeceksiniz fakat ne fayda. Kucaklaştığımız, gönüllerini aldığımız, ellerini öptüğümüz, memleketimin gam yükünü çeken halkımın duaları ile daha da büyüyecek. Ama siz gençlerimizin  geleceğe umutsuz bakışlarında kaybolacaksınız ve biz o gençlerimize öyle bir Ayrancı teslim edeceğiz ki 100 yıl geçse gönüllerinden  asla silinmeyeceğiz.”