Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Yola çıktığımız ilk günden bu yana heyecanımız katlanarak daha da büyüyor. Yağmur çamur, kar kış demeden saha çalışmalarımıza devam ediyoruz. Vatandaşlarımızı ziyaret ediyor, onları dinliyor ve isteklerini not alıyoruz. Genç yaşımıza rağmen bildiğimiz tek şey halka rağmen siyaset yapılmayacağıdır. Şunu çok iyi biliyoruz Ayrancı değişim istiyor. Şu ana kadar yapılmayanı yapmak da bize düşüyor. 

Halktan kopmuş, köhnemiş, burnu havada, heykelci ve rantiyeci siyasi anlayışlar artık ömrünü tamamlamıştır. Siyaset ne ticaret için ne de makam ve rakam için yapılmaz. Milli Görüş anlayışımızda siyaset Halka hizmeti Hakk’a hizmet bilerek ayırt etmeden insanımıza hizmet, geleceğimiz gençlerimizi daha iyi bir geleceğe hazırlamak ve   yaşadığımız yere minnet borcumuzu ifa etmek için yapılır. 

Yeniden Refah demek YATIRIM, ÜRETİM, İSTİHDAM, HUZUR demektir. Biz bugüne kadar   üvey evlat muamelesi gören İlçemizi merkezi ve köyleri ile yeniden inşa ederek, bu gidişe bir dur demek için yola çıktık. Bizim baskıyla, entrikalarlarla, karanlığa göz kırpmakla, devletimizin sunduğu imkanları hiçe saymakla, rantla, heykelle, kibir ve gururla önüne gelene mavi boncuk dağıtmakla, halktan kopuk siyasi anlayışlarla kaybedecek 1 dakikamız bile yoktur. 

İnşallah halkımızın desteği ile göreve gelir gelmez Ayrancı değişimi hissedecek, yaşanabilir bir Ayrancı için tüm gücümüzle çalışacağız. Ayrancı'nın üvey evlat muamelesi bizimle son bulacak .5 yılda 15 dev proje ile hem ilçemiz hem de köylerimiz refaha kavuşacak. Ötekileştirmeden,ayırt etmeden devletimizle tüm kurum, kuruluş ve halkımızla el ele vererek başaracağız ve Ayrancı'mızı yatırım, üretim, istihdam ile tanıştırarak Karaman’ın en yaşanabilir ve katma değer sağlayan ilçesi olacağız. 

Halkımıza hayırlı olsun”