British uzun tüylü kedi, beyaz tüyleri ve zarif duruşuyla evde geçirilecek keyifli bir günün mükemmel arkadaşıdır. İşte bu sevimli dostunuz Sevgi ile bir günü sosyal medya eğlencesine dönüştürmenin harika bir rehberi:

Sabah başlangıcı: Kedinizin sizi zorla uyandırmaya çalışması

Gününüzü, tıpkı sizi nazik bir şekilde uyandırdığı gibi, onun yanında başlayın ki zaten buna mecbur kalıyorsunuz. Yumuşak tüyleri arasında kahvaltınızı yapmak, güne pozitif enerjiyle başlamanın harika bir yolu olabilir. Bu anı paylaşmak için bir fotoğraf çekmeyi unutmayın!

Oyun Zamanı: Onunla küçük yaramazlıklar

British uzun tüylü kediler, oyuncaklarıyla ve sahibiyle vakit geçirmeyi çok severler. Renkli tüylerle donatılmış bir oyuncağı kullanarak onun enerjisini atmasına yardımcı olun. Bu eğlenceli anları kaydedip, paylaşmak için bir video çekmeyi düşünün.

Sevgi Dolu Anlar: Ben buna cilveleşmek diyorum

Bu kedi türü, sahiplerine olan bağlılıklarıyla bilinir. Onunla sevgi dolu anlar geçirmek, onun kalbini kazanmanın ve size olan güvenini pekiştirmenin harika bir yoludur. Kucağınıza alın, sevilmeyi hissettiği bir ortamda onunla harika bir sevgi alışverişi yapın.

Gözlem ve İlham: Ben buna kedilerin yaramazlığı diyorum

British uzun tüylü kediler, çevrelerini dikkatlice gözlemeyi severler. Pencere kenarında oturarak dışarıdaki dünyayı izlemeyi severler ve evde oluşan değişikleri fark ederler bu arada bir kaç eşyanıza ya da hareketli şeylere karşı dikatli olmanız gerekir. (ve şu an ki gibi karşıma bir böceği kovalaması gibi)

Araştırma ve Keşif: Yani muziplikler

Evde ufak bir keşif yolculuğu düzenleyin. Onun için güvenli oyuncaklarla dolu bir alan hazırlayarak, merakını tatmin etmesine olanak tanıyın. Yukarıda da bahsettiğim gibi kediler çok meraklı canlılar onlar için küçük oyunlar hazırlamalısınız mesela benim yaptığım odasının kapısını hafif açık bırakıyorum ki çıkmak istediği zaman küçük patisiyle koca kapıyı açması onun için çok iyi bir keşif oluyor.

Akşam Kucağı: Ben buna sevgi zorbalığı diyorum J

Günün yorgunluğunu attıktan sonra, akşamın keyfini birlikte çıkarın. Kucağınıza alın, sakin bir ortamda birbirinizle iletişim kurun, ben mesela günün yorgunluğuyla onu kucağıma alıp hem sevgi dolu sohbet edip hem de onun beni rahatlatmasını o kadar hayranım ki çoğu zaman bu anıları sosyal medyada paylaşarak diğer kedi severlerle paylaşıyorum.

British uzun tüylü kediniz Sevgi ile geçirdiğiniz dolu bir gün, 

Size biraz da benim küçük Alfamdan bahsetmek istiyorum.

O bana geldiğinde küçük, ürkek, mavi gözlü, beyaz tüyleriyle nasıl da tatlıydı onunla tanışmamın ve ona isim koymamın üzerinden tam 1 yıl olmak üzere ama ilk günkü gibi heyecanlıyım kediler harika bir canlılar ve ama Alfam çok daha harika ve bu yazıyı yazarken karşımda nasıl tatlı uyuyor bir bilseniz, hayvanlara sevgi ve saygı gösterelim..