Bu Proje Halk Tarafından Takdir Topluyor Foto Galeri: Bu Proje Halk Tarafından Takdir Topluyor

Karaman Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim’in talimatları ve destekleri doğrultusunda Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın VEFA personeli, Karaman’da yaşayan yaşlı ve engelli vatandaşları düzenli olarak ziyaret ederek hanelerinin ihtiyaçlarını karşılıyor.

Gerçekleştirilen ziyaretler çerçevesinde “VEFA Personelleri” ailelerin evlerinin temizliğini ve ihtiyaçlarının giderilmesini sağlıyor.

Ailelerin yaşam kalitesini artırmak ve ihtiyaçlarını ivedilikle karşılanmasını sağlamak amacıyla hazırlanan proje çerçevesinde ‘Sosyal Devlet’ anlayışı ile hayata geçirilen 'Yaşlı ve Engelli Vatandaşlara Evde Temizlik ve VEFA Projesi' toplumun hassas kesimlerine yönelik önemli bir destek sağlıyor.

Projede 65 yaş üstü yaşlılar, engelli bireyler ve ağır kronik hastalıkları nedeniyle kendi öz bakımlarını yerine getirmekte zorlanan vatandaşların kişisel bakımlarıyla temel ve zaruri ihtiyaçlarını karşılanması hedefleniyor.

Bu proje, Karaman Valiliği'nin sosyal sorumluluk anlayışının ve yardıma muhtaç vatandaşlara verdiği önemin bir göstergesi olarak öne çıkıyor. Yaşlı ve Engelli vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırmak için yapılan bu çalışmalar toplumsal dayanışmanın güzel bir örneğini oluşturuyor.

Projenin devam etmesi ve daha geniş kitlelere ulaşması hedefleniyor.

URAL VE EKİBİNE TEŞŞEKÜRLER YAĞIYOR

Ayrıca Karaman Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ahmet Ural'a gönderilen teşekkür mesajları, onun görevindeki başarısını ve halkın gönlündeki yerini bir kez daha gözler önüne seriyor. Müdür URAL' ın işini titizlikle ve özveriyle yerine getirdiğini belirten vatandaşlar, ihtiyaç sahiplerine yaptığı hızlı müdahalelerle gönülleri fethettiğini ifade ediyor.