Erdoğan, Türkiye'nin yeni bir siyasi anlayışla karşı karşıya olduğunu belirterek, "Bu anlayışın adı zübük siyasetidir. Biz Bay Kemal’in vizyonsuzluğuna tahammül edemezken, başımıza daha beteri musallat oldu" ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan vatandaşlara hitap eden Erdoğan, Kayseri'nin özel bir yere sahip olduğunu vurgulayarak, şehrin halk ve hak aşıklarının bulunduğunu söyledi. Gençlerin hedefinin belli olduğunu belirten Erdoğan, "Hedef belli, Kayseri’de 17-0. Vatan sana sen bize emanetsin reis" dedi.

Erdoğan, 14-28 Mayıs seçimlerinde Kayseri'nin ahde vefasını bir kez daha gösterdiğini dile getirerek, Cumhur İttifakı'na verilen destek için teşekkürlerini sundu. Türkiye'nin demokrasisini sıkılaştırmak için 31 Mart'ta zaferi ileriye taşıyacaklarını belirten Erdoğan, 2023 hedeflerini birlikte hayata geçireceklerini ifade etti.

Yaşanan felaketlere de değinen Erdoğan, son dönemde yaşanan depremlerin Türkiye'nin başına gelen en büyük felaketlerden biri olduğunu belirtti. Depremde hayatını kaybedenleri rahmetle andığını dile getiren Erdoğan, depremzedelerin mağduriyetlerini gidermek için gece gündüz çalıştıklarını ve 200 bin insanı evlerine kavuşturacaklarını söyledi.

Erdoğan, enflasyonla mücadele konusunda da önemli açıklamalarda bulunarak, yılın ikinci yarısında enflasyonun hızla düşüşe geçeceğini ifade etti. Ayrıca, emeklilere yönelik banka promosyonu ödemelerinin bu yıl 8 bin ile 12 bin TL arasında belirlendiğini müjdeledi. Emeklilerin refah seviyelerini yükseltmek için çalıştıklarını belirten Erdoğan, Cumhur İttifakı'nın bu konuda kararlı olduğunu vurguladı.