Temel Yeterlilik Testi, Alan Yeterlilik Testi ve 5 dilde uygulanacak Yabancı Dil Testi şeklinde 3 oturumda gerçekleştirilecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ile ilgili adayların sınav gününden önce sınav merkezlerini görmelerinde fayda olacağını belirten İl Müdürü Mehmet Çalışkan, adaylara yanlarında bulundurmaları gerekli belgelerle ilgili hazırlıklarını önceden yapmalarını tavsiye etti.

“SINAV SAATİNDEN 15 DAKİKA ÖNCE SINAV YERLERİNDE BULUNMA ZORUNLULUĞUNUZU UNUTMAYINIZ.”

İl Müdürü Çalışkan, gecikmelerin mağduriyetlere yol açmaması için sınavların başlama saatinden 15 dakika önce adayların sınav binalarında bulunma zorunluluğu bulunduğunu vurgulayarak gerekli kimlik ve güvenlik işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için sınav başlangıç saatinden en az 1 saat önce adayların sınav merkezlerinde hazır bulunmasının fayda sağlayacağını belirtti.

“ELİNİZDEN GELEN GAYRETİ GÖSTERDİNİZ, BAŞARILI OLACAĞINIZA BÜTÜN KALBİMİZLE İNANIYORUZ.”

Sınavlarla ilgili hatırlatmaların ardından Çalışkan, gençlere inancının tam olduğunu belirterek “Uzun yıllar çalıştınız ve tüm hazırlıklarınızı tamamladınız. Sizler üzerinize düşen sorumluluğu yerine getirerek sınavın gereklerini yerine getirdiğinize inanarak sınava giriniz. Kendinize güveniniz tam olsun. Bizler elinizden gelen gayreti gösterdiniz, başarılı olacağınıza bütün kalbimizle inanıyoruz. Allah hepinize zihin açıklığı versin.” dedi.