Çalmadık Kapı Sıkmadık El Bırakmadı Foto Galeri: Çalmadık Kapı Sıkmadık El Bırakmadı

26 Nisan 2019 tarihinde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tensibi ile AK Parti Karaman İl Başkanlığı görevine getirilen Abidin Çağlayan, 4 yıldır başarılı bir şekilde yürüttüğü görevini Karaman’ı Ankara’da temsil etmek için bıraktı.

28. Dönem AK Parti Karaman Milletvekili Aday Adayı olan Çağlayan, il başkanı olarak görev yaptığı sürede gerçekleştirdiği, Karaman’da adeta basmadık bir karış yer bırakmayan ve beşikten mezara kadar her yerde halkın yanında olduğu saha faaliyetleri hakkında yazılı açıklamada bulundu.

SEÇMENLERİ EVLERİNDE ZİYARET ETTİ

Karaman’da Çağlayan’ın öncülüğünde başlatılan hane ziyaretleri kapsamında çalınmadık kapı, sıkılmadık el ve girmedik gönül kalmadı.

Çağlayan’ın bizzat katıldığı hane ziyaretlerinde 188 bin seçmenin 94 bininden fazlası evinde ziyaret edildi.

Açıklamasında 26 Nisan 2019 tarihinde AK Parti Karaman İl Başkanı olarak göreve başladığını anımsatan Çağlayan, şu ifadelere yer verdi:

“26 Nisan 2019 tarihinde Sn. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımızın tensip ve takdiri ile AK Parti Karaman İl Başkanlığı görevim başladı. Görev sürecimde davam ve partim için yapılan ve büyük bir kısmına bizzat katıldığım önemli faaliyetler şöyledir.

1- Çalınmadık kapı sıkılmadık el girilmedik gönül kalmasın diyerek başlattığımız çalışma ile Karaman’ın toplam 188,000 seçmeninin 94.000’i yani %50’den fazlası evinde ziyaret edildi.

2- Karaman’ın merkez ve ilçelerindeki tüm esnafları çarşı semt pazarları bazıları 2 3 defa olmak üzere ziyaret edildi.

3- Karaman’ın 158 köyü, 132 mahallesi (büyük bir çoğunluğu 5 6 defa olarak ziyaret) ziyaret edildi.

4- Karaman’daki şehit ailelerinin tamamı bazıları birkaç defa olmak üzere ziyaret edildi.

5- Karaman’daki Gazilerin tamamına yakını ziyaret edildi.

6- Karaman’daki 900 civarındaki engellilerin tamamı ziyaret edildi.

7- Yıllık 300 civarında partimize daveti gelen düğünlerin tamamına katıldık. Düğünlerde sahneye anons ile davet edildik. Kuranı Kerim ve bayrak hediye ettik. Bayrağı gelin damat ile birlikte açarak tüm salonun alkışını aldık. Ortalama düğün başı 500 kişi ile temas ettiğimizi hesap edersek, 4 yılda 600.000 kişi ile partimiz temas etmiş oldu.

8- Karaman’daki cenazelerin büyük bir çoğunluğuna katıldık ve cenaze yakınlarına evlerinde taziye ziyaretinde bulunduk.

9- Tarım ve hayvancılık ile ilgili tarla, bağ bahçe hasat, çiftlik, yayla gibi yüzlerce ziyaret yaptık.

10- Davet edilen üretim, sanayi, ticarethane açılışı ve benzeri yüzlerce ziyaretler yaptık.

11- Davet edildiğimiz geçmişler için verilen dua yemek, şenlik şölen ve benzeri yüzlerce davete katıldık.

12- Deprem nedeniyle Genel Merkezimizin talimatı ile Hatay Arsuz ilçesinde toplam 3 gün çalışarak Arsuz halkının tamamını ziyaret ettik.

13- Yine Karaman’a gelen 11.000’i aşkın depremzedelerin ziyaretlerini yaptık ve ihtiyaçları sorunları ile ilgilendik ilgilenmeye ve sürekli ziyaretlere devam ediyoruz.

14- Gerek Deprem gerekse Orman Yangını afetlerinde yardım çalışması yaptık.

Kısacası 4 yıldır yaşadığımız adeta başımızı kaldıramadığımız başta pandemi, deprem yangın ve sel afetlerden kaynaklanan sorun ve sıkıntıların altından partimize düşen görevlerden başarıyla kalktık.”