Kar-On-Der Derneği ile bağlantı kurarak" Can'a an olmaya var mısın? " sloganıyla etkinlik planlamasına başlayan Şanlıtürk’ün, 81 il bazında yaptığı program çağrısına yoğun bir talep geldi. Bunun üzerine Emine Şanlıtürk, Kar-On-Der derneği, Sekasar Vakfı iş birliğiyle gerçekleştirilen programa Karaman İl Sağlık Müdürü Dr. Adnan Kurşun, Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Halil İbrahim Taşcı, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Öznur Kalkan, Kar-On-Der başkanı Ercan  Çalışkan Sekasar Vakfı adına Mehmet Ertabak ve 81 ilden kuaför ve güzellik merkezi profesyonelleri katıldı. Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Organ Nakli Koordinatörlüğü tarafından organ bağış standı açıldı. 
Açılan organ bağışı standında koordinatör Sultan Günaştı ve hemşire Ayşe Coşkun tarafından organ bağışı ve nakli konusunda bilgilendirme yapıldı, gönüllü olanlara organ bağışı formu dolduruldu. Programın 1.bölümünde organ bağışı farkındalık konuşmaları ve paylaşımları yapıldı. İkinci bölümde yarışma ve etkinliklerle program devam ettirildi.

Lütfi Elvan Kongre Merkezinde düzenlenen etkinlikte konuşan İl Sağlık Müdürümüz Dr. Adnan Kurşun; ‘’ Her organ yeni bir hayat demektir. İlimizde bir yıl içerisinde vefat eden iki kardeşimizin organları sekiz hastamıza umut olmuştur. Organ naklinin önemini buradan ne kadar anlatsak da yaşamadan, bir organa ihtiyaç duymadan anlayamayız. Bir gün hepimiz bir organa ihtiyaç duyabiliriz bu bilinçle hareket etmeliyiz. Bu sebeple ben tüm vatandaşlarımızı bu konuda duyarlılığa davet ediyorum. Ayrıca bugün bizleri bu etkinlikte bir araya getiren Karaman Organ ve Doku Nakli Derneği ile Se-Ka Sar Vakfına teşekkürü borç bilirim’’ dedi.

Düzenlenen etkinlik boyunca Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Organ ve Doku Nakli Koordinatörlüğü tarafından bağışçılar bilgilendirilerek, organ bağışı talepleri toplandı.