banner629

Biga’da deve güzeli yarışması

Çanakkale’nin Biga ilçesinde, deve güreşleri öncesinde kortej yürüyüşü gerçekleştirildi. Kortejin ardından en güzel deve seçildi.Biga Belediyesi tarafından yarın Çınarlık mevkiinde yapılacak güreşler öncesi deve sahipleri havutları...

banner491
Biga’da deve güzeli yarışması
banner567

Çanakkale’nin Biga ilçesinde, deve güreşleri öncesinde kortej yürüyüşü gerçekleştirildi. Kortejin ardından en güzel deve seçildi.

Biga Belediyesi tarafından yarın Çınarlık mevkiinde yapılacak güreşler öncesi deve sahipleri havutları giydirip, süslenmiş develeri ile yürüdü.

8 devenin yer aldığı ve Diyarbakırlı Ekrem Ergün İlkokulu önünden başlayan kortej, Muammer Aksoy Caddesi ve Kıbrıs Şehitleri Caddesi üzerinde devam ederek, Biga Belediyesi önünde son buldu. Yürüyüş, vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi. Yürüyüşün ardından ise en güzel deve seçildi. 5 numarada yarışan Müjdat Korak’a ait Kara Efe isimli deve 43 oyla en güzel deve seçildi.

Biga Belediye Başkan Vekili Zafer Taşkın, " Bu yıl 4. olan uluslararası tarihi atasporumuz olan deve güreşlerimizi bu yılda gerçekletiyoruz. Türkiye’nin önemli baş pehlivan develeri Biga’mızda arenaya çıkacak. Başarılar diliyorum" dedi.

Yarışmada fiziksel görünümü ve üzerindeki süsleri göz önünde bulundurularak seçilen en güzel deveye Biga Belediye Başkan Vekili Zafer Taşkın tarafından altın havan verildi. Müjdat Korak ise devesinin seçilmesinden dolayı çok mutlu olduğunu, duygulandığını ve gururlandığını ifade etti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner644

banner612

banner590