Yeniden Refah Partisi Karaman Başkan adayı Çeliktaş yayınladığı mesajında; “Mübarek Berat Kandilimizin tüm İslam Âlemine sağlık, huzur, mutluluk ve güzel günler getirmesini diliyorum.” dedi.

Kandillerin sevgi, hoşgörü, birlik ve beraberliğin en güzel şekilde yaşandığı günlerden olduğuna dikkat çeken Başkan adayı Yeniden Refah Partisi Karaman Belediye Başkan Adayı Durdu Elif Çeliktaş, mesajında şunları kaydetti: “Ramazan’ın müjdecisi üç ayarların feyz ve bereket kapılarından biri olan Berat Kandil’ine erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Güzel Dinimiz, insanoğlunun her türlü kötü, sapkın, aşırılıktan oluşan günahlarından arınması için fırsatlarla doludur. Yeter ki, biz insanoğlu içimizde iman taşıyalım. Berat gecesi de kırılan kalpleri onarma, dargınlık duvarlarını yıkma, kin, nefret ve intikam duygularını aşma günüdür. Gönüllerin müstesna bir coşku yaşadığı bu mübarek gecede, insanlığı birbirine yaklaştıracak, Dünyanın her yerinde barış ve mutluluğun sağlanması yönünde adımların atılmasının gayreti içinde olalım.

İnşallah Berat Kandili, İslam Dünyası'na ve tüm insanlığa iyilik, sağlık, barış ve hoşgörü getirmesine vesile olsun. Bu vesileyle hemşerilerimizin, milletimizin ve İslam Âleminin Berat Gecesi'ni tebrik eder, yüce Allah'tan sonsuz af ve güzelliklerle dolu başlangıçlara ulaştırmasını dilerim” dedi.