Longoz Kuş Gözlem Kulesi Kuruldu

Türkiye’deki 3 longoz ormanı içerisinde en büyüğü olan Karacabey Longozu’na kuş gözlem kulesi inşa edildi. Longoza ilk defa yapılan kule hem kuş gözlemcilere hem de doğaseverlere panoramik longoz ve göl manzarası sunacak.Avrupa’da son...

banner491
Longoz Kuş Gözlem Kulesi Kuruldu
banner567
Türkiye’deki 3 longoz ormanı içerisinde en büyüğü olan Karacabey Longozu’na kuş gözlem kulesi inşa edildi. Longoza ilk defa yapılan kule hem kuş gözlemcilere hem de doğaseverlere panoramik longoz ve göl manzarası sunacak.

Avrupa’da son örnekleri de yok olan ve Türkiye’deki üç longoz ormanı içerisinde en büyükleri olan Karacabey Longozu, Orman ve su İşleri Bakanlığı Bursa 2. Bölge Müdürlüğü tarafından ilk kuş gözlem kulesine kavuştu. Longoz ormanı içerisinde hem gölü hem de ormanları panoramik bir açıdan gözlemleme imkanı sunan kule 2 kattan oluşuyor. Tamamı ahşap olan kule kış ortası su kuşu sayımlarında da kullanılabilecek. Bölge halkı tarafından ve bölgeye gelen turistler tarafından şimdiden yoğun ilgi görmeye başlayan kule fotoğrafçılarında gözde mekanı olmaya aday. Longoza gelen turistler kulede bol bol hatıra fotoğrafı çekerek eşsiz güzellikleri izlemenin tadını çıkarıyor. Bölgede ki kaçak avcılar içinde kamera sistemleri ile etrafını gözetim altında tutacak kulenin aynısından bir tane daha yapılması planlandığı öğrenildi.

banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner535