Orhan Doğan Caddesi’ne 30 bin ton asfalt serilecek

Kentin bulvar, cadde ve sokaklarında asfalt çalışmalarını gece ve gündüz sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin, Bağlar ilçesindeki Orhan Doğan Caddesi’nde başlattığı yenileme çalışmaları sıcak asfalt dökümüyle devam ediyor.Bu...

banner491
Orhan Doğan Caddesi’ne 30 bin ton asfalt serilecek
banner567

Kentin bulvar, cadde ve sokaklarında asfalt çalışmalarını gece ve gündüz sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin, Bağlar ilçesindeki Orhan Doğan Caddesi’nde başlattığı yenileme çalışmaları sıcak asfalt dökümüyle devam ediyor.

Bu yıl asfalt sezonunu mart ayında açan ve çalışmalarına aralıksız devam eden Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin, kentin önemli caddelerinden biri olan Bağlar ilçesi Orhan Doğan Caddesi’nde, altyapı çalışmalarının ardından başlattığı asfalt serme çalışmaları sürüyor. Bin 90 metresi 40, bin 50 metresi de 30 m genişliğinde olan 2 bin 140 metre uzunluğundaki Orhan Doğan Caddesi’nin, şuana kadar bin 90 metresi asfaltlandı. Caddenin bin 90 metrelik kısmına bitümlü ve binder tabakaları için 11 bin ton sıcak asfalt döküldü. Kalan bin 50 metrelik bölüme de bitümlü ve binder tabakaları için 11 bin 500 ton sıcak asfalt serilecek. Asfalt ve kaldırım çalışmalarının tamamlanması ardından ekipler, caddeye araç sürüş konforunu maksimum seviyeye çıkaran aşınma tabakası için 7 bin 500 ton sıcak asfalt dökecek. Haziran ayında başlayan çalışmalar, kasım ayı itibariyle tamamlanarak cadde hizmete açılacak.

Aydınlatma sistemi

Büyükşehir Belediyesi, Orhan Doğan Caddesi’nin kaldırımlarına aydınlatma için 30 metre aralıklarla9,5 metre uzunluğundaki direkler dikecek. Cadde, Tip Test onaylı 250+150 wat sodyum buharlı ampullerle aydınlatılacak. Aydınlatma sistemi, bitümlü ve binder tabakalarının seriminden sonra kaldırım çalışmalarına paralel şekilde başlayacak. Orhan Doğan Caddesi’nin orta refüj genişliği ise 4 metre olacak şekilde inşa edilecek.

Bisiklet yolu yapılacak

Asfaltlama ve kaldırım çalışmalarından sonra Orhan Doğan Caddesi’ne, 2 bin 140 metre gidiş-geliş olmak toplam 4 bin 280 metre uzunluğunda bisiklet yolu inşa edilecek. Bisiklet yolunun 2 bin 100 metresinin genişliği1.3, 2 bin 180 metresinin genişliği de 2 metre olacak. Asfalt zemin üzerine inşa edilecek bisiklet yolları belirgin hale gelmesi için zemine akrilik boya uygulanacak.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner612

banner590