CHP Akçaşehir’e Çıkarma Yaptı  Foto Galeri: CHP Akçaşehir’e Çıkarma Yaptı 

CHP Karaman Milletvekili Adayları Av. İsmail Atakan Ünver, Yusuf Baştuğ ve Hasan Ehliz, önceki dönem CHP İl Başkanları Alaaddin Işık, Yaşar Evcen, Zeki Gülseven ve Kadir Ergin, Merkez İlçe Başkanı Ahmet Recai Evcen, parti yöneticileri, Deva Partisi İl Başkanı Mustafa Burak Demirer ve yöneticileri, Saadet Partisi ve Gelecek Partisi yöneticileri ile birlikte Akçaşehir kasabasına çıkarma yapan Millet İttifakı, burada vatandaşların sorun ve taleplerini dinledi. Milletvekili adayları tarımdan sulamaya, üretimden pazara, çiftçinin yarını için neler yapacaklarını paylaştı. 

ÇİFTÇİNİN DEVLETTEN ALACAĞI KALMAYACAK 

CHP Karaman Milletvekili ve 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. İsmail Atakan Ünver burada yaptığı konuşmada Millet İttifakı iktidarında çiftçinin sahipsiz kalmayacağını, hakkını alacağını vurguladı. Çiftçinin yüksek girdi maliyetleri altında ezildiğini, Cumhur İttifakı bileşenleri AKP ve MHP’nin üreticiyi unuttuğunu, toprağı susuz bıraktığını belirten Ünver; “Millet İttifakı iktidarında çiftçimiz kanunen hakkı olan milli gelirin yüzde 1’ini destek olarak alacak. AKP-MHP iktidarının bu kanunu uygulamayarak hakkını yediği çiftçimizin uğramış olduğu hak kaybını telafi edeceğiz. Çiftçinin devletten alacağı kalmayacak. Tarımda ve üretimde kalkınacağız. Ekim ve söküm sezonlarında kara kara düşünen çiftçimizin artık yüzü gülecek. Millet İttifakı iktidarında, var olan sulama projelerini ve yeni projeleri hızlıca tamamlayarak topraklarımızı suya kavuşturacağız.” dedi. 

REFAH SEVİYESİNİ YÜKSELTECEĞİZ 

Millet İttifakı iktidarında tarımsal girdilerde dışa bağımlılığı en aza indireceklerini belirten 2. Sıra Milletvekili Adayı Yusuf Baştuğ, “Çiftçi ne ekerken ne de biçerken yalnız kalmayacak, plansız olmayacak. Tarım topraklarımızı ve meralarımızı koruyacak, üreticimizin refah seviyesini yükseltmek için var gücümüzle çalışacağız.” dedi. 3’üncü sıra milletvekili adayı Hasan Ehliz ise, “Ne elektriğe ne mazota ne gübreye ne de ilaca çiftçinin gücü yetmiyor. Kıt kanaat geçinen çiftçimiz kredi ile ayakta duruyor. Bu düzeni değiştireceğiz.” diye konuştu. 

Millet İttifakı heyeti Akçaşehir’de gerçekleştirdiği buluşmanın ardından, hem Akçaşehir hem de Sudurağı beldesinde esnafı ziyaret ederek sorunlarını dinledi, Millet İttifakı iktidarında yapılacak olan çalışmaları anlattı.