CHP Milletvekili Adaylarından Esnaf Ziyareti Foto Galeri: CHP Milletvekili Adaylarından Esnaf Ziyareti

CHP Milletvekili Adayları Av. İsmail Atakan Ünver, Yusuf Baştuğ ve Hasan Ehliz, İl Başkanı Ayşegül Yıldız, Merkez İlçe Başkanı Ahmet Recai Evcen, Belediye Meclis Üyesi Paşa Evcen, parti yöneticileri, Millet İttifakı ortakları Deva Partisi İl Başkanı Mustafa Burak Demirer ve yöneticileri, Saadet Partisi yöneticileri ile birlikte çarşı esnafını ziyaret ederek sorunlarını dinledi, Millet İttifakı iktidarında yapılacak olan çalışmaları anlattı.

“BORÇ FAİZLERİNİ SİLECEĞİZ”

CHP Karaman Milletvekili ve 1. Sıra Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver, ekonomik sıkıntıdan, işlerin durgunluğundan dem vuran esnafa, salgın sürecinde kullanılan kredilerin faizleri ile BAĞKUR ve vergi borçlarının faizlerinin silineceğini, kalan anaparanın uygun vadede ödenmesinin sağlanacağını söyledi. Ünver; “Çarşı esnafının yüzü gülmüyor. Alışveriş ve kazançlar istenen seviyede değil. Giderleri karşılamak mümkün değil. AKP-MHP iktidarının vatandaşımızın yarınları için söyleyecek sözü kalmamıştır. Onların derdi vatandaşın geçimi değil, sandıktaki seçimidir. Dolayısıyla kendi ikballeridir. Eski işlerini mumla arayan, sattığı ürünü yerine koyamayan esnafımız 14 Mayıs’ta bu kötü gidişe dur diyecek, Millet İttifakı iktidarında rahat bir nefes alacak.” dedi.

“SÖZ VERDİK, BİZ ÇÖZECEĞİZ”

Esnafın sorunlarının saymakla bitmeyeceğini, sorunların çözümünün ise Millet İttifakı’nda olduğunu belirten 2. Sıra Milletvekili Adayı Yusuf Baştuğ, “Esnafımızın yaşadığı dertleri ve sıkıntıları biliyoruz. Bunun için çözümlerimiz hazır. 15 Mayıs tarihinde ülkemiz güneşli bir güne uyanacak. Sabredin güneşli günlere çok az kaldı.” dedi. Kendisi de esnaflık yapan ve sorunlarını yakından takip ettiği esnafın iktidarı değiştireceğini söyleyen 3. Sıra Milletvekili Hasan Ehliz, “Esnafın problemini bilmeyenler, ellerinde projesi dahi olmayanlar, vatandaşın sorununu asla çözemezler. 20 yılı aşkın süredir ülkeyi yöneten ama yalnızca seçim için vatandaşın yanına giderek sorunları çözeceğiz diyen kişilere asla aldanmayın. Millet İttifakı olarak esnaf ve sanatkârlarımızın sorunlarına hakimiz, söz verdik, biz çözeceğiz.” dedi.