Cumhuriyet Halk Partisi Karaman İl Başkanı Ahmet Ertuğrul yaptığı basın açıklamasında;''Cumhuriyet Halk Partisi Karaman Örgütlerimiz il merkezi, ilçe ve beldelerimizde seçim çalışmalarımıza tüm hızıyla devam ediyor.
Partimizin üst düzey yöneticileri Karaman’a gelerek adaylarımıza katkı vermeye devam ediyorlar.

19.02.2014 Çarşamba günü Parti Meclis Üyemiz ve Kocaeli Milletvekilimiz Prof. Dr. Hurşit Güneş ( Eski Dışişleri Bakanımız Turan Güneş’in oğlu), Ankara Milletvekilimiz Gülsüm Bilgehan (İsmet İnönü’nün torunu), Eski Kültür Bakanımız Parti Meclis Üyemiz Ercan Karakaş ve Eski Devlet Bakanımız Fikret Ünlü iki günlük çalışma programı için ilimizde olacaklardır. Çarşamba günü saat 11.00 da il binamızda partililerimizle buluşup basın toplantısı düzenleyeceklerdir. Daha sonra Ayrancı ilçemizi ve Akçaşehir Beldemizi ziyaret edecekler.

20.02.2014 Perşembe günü de Taşeli bölgemizde Ermenek ve  Sarıveliler ilçelerimizi, Güneyyurt, Göktepe ve Kazancı Beldelerimizi ziyaret edecekler. Türkiye’nin birleştirici gücü Cumhuriyet Halk Partisi 2014 yerel seçimlerinde Karaman’a ayrı bir önem vermekte varlık içinde, birlik içinde, özgür biçimde yaşayan bir Karaman için tüm örgütlerimizle çalışmalarımıza devam edeceğiz,''dedi.