CHP’li Adaylar Çarşıda, Mahallede, Köyde; Vatandaşın Yanında  Foto Galeri: CHP’li Adaylar Çarşıda, Mahallede, Köyde; Vatandaşın Yanında 

CHP İl Başkanı Ayşegül Yıldız ve yöneticiler, Millet İttifakı bileşenleri Deva Partisi İl Başkanı Mustafa Burak Demirer ve yöneticileri ile Saadet Partisi yöneticilerinin de yer aldığı çalışmalar kapsamında güne çarşı esnafını ziyaret ederek başlayan milletvekili adayları, ardından CHP Kadın Kolları ile Gençlik Kolları tarafından Ahmet Yesevi Mahallesi’ne kurulan stantta mahalle sakinleri ile buluştu. Millet İttifakı heyeti günü Kılbasan Köyü’ndeki çalışmalar ile sonlandırdı. 

AİLE DESTEKLERİ SİGORTASI İLE HER AİLEYE ASGARİ GELİR GÜVENCESİ 

Karaman Milletvekili ve 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. İsmail Atakan Ünver, Ahmet Yesevi Mahallesi’nde kurulan stantta mahalle sakinleri ile bir araya gelip sorunlarını dinledi. 14 Mayıs’ta Millet İttifakı olarak iktidara geleceklerini ve başta kadın ve çocuklar olmak üzere hane halkının sorunlarını çözeceklerini ifade eden Ünver; “Aile Destekleri Sigortası’nı hayata geçireceğiz. Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun en çok değer verdiği projesi budur. Aile Destekleri Sigortası, geliri asgari ücretin altında olan veya hiç geliri olmayan ailelerin gelirini asgari ücrete tamamlamaktır. Bu sigorta kişinin doğumundan ölümüne kadar bütün yaşamını sosyal güvence altına almak demektir. Millet İttifakı iktidarında her aileye asgari gelir güvencesi vereceğiz.” diye konuştu. 

“SEÇİMDEN SEÇİME DEĞİL, HER ZAMAN ÇİFTÇİMİZİN YANINDAYIZ”

Kılbasan Köyü’nde gerçekleştirilen programda çiftçi ve üreticilere seslenen 2. Sıra Milletvekili Adayı Yusuf Baştuğ, tarım ve hayvancılık alanında gerçekleştirilecek olan çalışmaları anlattı. Baştuğ; “Tarım ve hayvancılığa en büyük desteği vereceğiz, tarımsal sulama projelerinin hepsini tamamlayacağız, Güneş Enerji potansiyeli açısından ülkemizde 1. sırada olan Karamanımızda güneş enerjili sulama sistemini kuracağız. Çiftçimizi, üreticimizi seçimden seçime değil, her zaman destekleyeceğiz.” dedi. 

“ESNAFIMIZI KADERİNE TERK ETMEYECEĞİZ” 

Çarşı esnafı ziyaretinde dükkanları tek tek gezen CHP’li milletvekili adayları, esnafın sorunlarını dinleyerek projelerini anlattı. 3. Sıra Milletvekili Adayı Hasan Ehliz, “Millet İttifakı iktidarında esnafımızı kaderine terk etmeyecek, her zaman onların yanlarında olacağız. Mevcut Esnaf ve Sanatkârlar Destek Sistemini, ucuz ve yeterli finansmana erişimi artıracak, bu finansmanı işin niteliğini arttırma, büyütme, çağın gerektirdiği değişim ve dönüşümü gerçekleştirme yönünde kullanmayı sağlayacak bir anlayışla yenileyecek ve yeni destek mekanizmaları geliştireceğiz. Söz veriyoruz bu bahar, milletimizin baharı olacaktır.” şeklinde konuştu.