Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Hisar Mahallesi’nde tekel bayisinden kendilerine zorla içki aldıran ve bir çocuğun da cep telefonunu gasp eden kişilerin olduğu ihbarı üzerine hemen harekete geçti.

ŞÜPHELİLER 20 DAKİKADA YAKALANDI
Olayın yaşandığı adrese kısa sürede ulaşan resmi ve sivil ekipler, mağdurların verdiği eşkaller doğrultusunda çalışma başlattı. Kısa sürede sonuca ulaşan ekipler şüphelilerden Y.N.’yi (24), olaydan 20 dakika sonra gasp edilen cep telefonunu telefoncuya bin 500 liraya satarken, diğer zanlılar H.E.Ş. (27) ve A.G.’yi de (25), Karaman Kalesi civarında yakalayarak gözaltına aldı. Y.N.’nin telefonu satarken rahat tavırlar sergilemesi ise güvenlik kamerasına yansıdı.

ÜÇ ŞÜPHELİ DE TUTUKLANDI
Gözaltına alınan gasp şüphelisi 3 kişi daha sonra ifadeleri alınmak üzere İl Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Burada işlemleri tamamlanan zanlılar Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildikten sora adliyeye sevk edildi. Gasp şüphelileri çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.