Çoğlulular Arabaşı Sofrasında Buluştu Foto Galeri: Çoğlulular Arabaşı Sofrasında Buluştu

Organize edilen ‘Arabaşı Sofrası ve Kaynaşma Akşamı’ adlı etkinliğe, Hollanda’nın değişik kentlerinde ikamet eden ve bazı Avrupa ülkelerinde yaşayan Çoğlulu vatandaşlar katıldı.

Öte yandan 'Hollanda Karaman Tanıtım Günleri' için Hollanda'ya gelen Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, AK Parti Karaman Belediye Başkan Aday Adayı Ümit Özyurt, Şair İbrahim Şaşma, Karaman Kanal 70 TV Ekibi, STK temsilcileri, Yazar Erol Göksü ile Hokaf yöneticilerinin de hazır olduğu programda bir araya gelen 200 civarında Çoğlulular birlikte arabaşı içtiler, hasret giderdiler, sohbet ettiler.

Kuran tilavetiyle başlayan programda kısa bir konuşma yapan Avrupa Çoğlulular Derneği başkanı Servet Canuylasi, “Özellikle memleketimiz Karaman'dan gelen misafirlerimize hassaten teşekkür ediyorum. Geleneksel hale getirdiğimiz bu programla, siz değerli köylülerimizle buluşalım istedik. Ulaşamadığımız hemşerilerimize sizler vasıtasıyla ulaşmak istiyoruz. Sizlerden isteğimiz, programlarımıza katılmanız ve derneğimize sahip çıkmanızdır. Programımıza katılımınızdan dolayı sizlere çok teşekkür ediyouz.” dedi.

Programda ayrıca (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, AK Parti Karaman Belediye Başkan Aday Adayı Ümit Özyurt, Hokaf adına Rıza Görer ve Yazar Erol Göksü kısa birer konuşma gerçekleştirdiler. Çoğlu köyünden evli olan ve programda Çoğlu köyünü konu alan şiiriyle Şair İbrahim Şaşma salonda bulunanlardan büyük alkış aldı.

Konuşmaların ardından geleneksel Karaman yemeği olan Arabaşı ikram edildi ve hep birlikte afiyetle içildi. Ayrıca Hokaf yönetimi adına Hasan Güzel, Çoğlu Derneği Başkanı Servet Canuylasi'ye plaket takdim etti. Programa katılan misfirlere yönetim tarafından çiçek takdim edildi.

Haber: Mehmet Ali Topcu