Aileyi toplumun temel taşı olarak gördüğünü söyleyen Fatma Coştu önümüzdeki dönemde ailenin fıtratını maddi ve manevi olarak daha da güçlendirmek ve her türlü olumsuz etkiye karşı korumanın temel öncelikleri arasında olduğunu söyledi.

AK Parti Karaman Milletvekili Adayı Fatma Coştu gelir seviyesi asgari hayat standardının altında olan ailelerle özel olarak ilgileneceklerine vurgu yaparak “Bunun için, Gelir Tamamlayıcı Aile Destek Sistemini hayata geçireceğiz. ”dedi. Coştu açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

AİLE BAZLI VATANDAŞLIK MAAŞI

Yeni dönemde, “Aile Bazlı Vatandaşlık Maaşı” uygulamasını başlatacağız ve aileyi güçlendirmeye dönük yenilikçi uygulamalar geliştirmeye devam edeceğiz. Bu kapsamda, önümüzdeki dönemde uygulamaya koyacağımız Aile Koruma Kalkanı Programıyla ev hanımlarının emekliliğine destek sağlayacak, yeni ailelerin kurulmasını teşvik edecek. Gençler öncelikli olmak üzere her ailede en az bir kişiye iş imkânı sağlayacağız.

Detay vermek gerekirse, “Aile Koruma Kalkanı Programı kapsamında; ev hanımlarının emekliliğine destek sağlayacak, her ailede gençler başta olmak üzere en az bir çalışan olması sağlanacak, evlilikler teşvik edilecek. Yeni evlilikleri teşvik etmek üzere, Aile ve Gençlik Bankası üzerinden yeni evlenen çiftlere iki yılı geri ödemesiz 48 ay vadeli 150 bin lira faizsiz evlilik kredisi vereceğiz. Ayrıca, Aile ve Gençlik Bankasının faaliyetleri arasında, çocukların eğitimi başta olmak üzere aile kurumunu koruyan ve güçlendiren çeşitli hizmetler de desteklenecek.

Bunun yanında yenilikçi ticaret konusunda da faaliyetlerimiz olacak. Özellikle kadınların, iş kurma ve geliştirme süreçlerini kolaylaştırarak, e-ticaret platformlarında yer almalarını teşvik edeceğiz. Onların finansman kaynaklara erişim ve kooperatifler yolu ile kadın girişimciliğini güçlendireceğiz.

WhatsApp grubumuza katılmak için tıklayınız.