Karaman Orman İşletme Müdürlüğü katkıları ile Karaman - Ayrancı yolu üzerindeki Yüzüncü Yıl Hatıra Ormanında gerçekleştirilen fidan dikim etkinliğinde 100 öğrenci 100 fidanı toprakla buluşturdu.  

Etkinliğe, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, Karaman Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim'in eşi Hanımefendi Hatice Sarıibrahim, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Kılınç, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Türkiye’nin iklim kriziyle mücadelesine ortak olmak ve kalıcı yeşil miras bırakmak amacıyla 81 ilde katılımcı sınıfların yüzer ağaç dikmelerini böylece hem ağaç dikme sevgisi ve becerisi kazandırmayı hem de ulusal farkındalık yaratmayı hedefleyen etkinlikle okulöncesinden ortaöğretime kadar her kademeden öğrenciler Cumhuriyet'in 100. yılında geleceğe bir nefes, bir iz bıraktılar.

Etkinlik öncesi öğrencilerle sohbet eden İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, dikilen her bir fidanın geleceğe bırakılacak en güzel miras olduğunu söyledi. Çalışkan, “Bildiğiniz gibi Cumhuriyet’imizin 100. yılını okullarımızda farkındalık oluşturacak etkinliklerle kutluyoruz. Burada gerçekleştirmiş olduğumuz bu etkinlikte onlardan biri. Bugün fidanlarımızı toprakla buluşturup, sizlere ve sizden sonra gelecek nesillerimize en güzel mirasımızı bırakıyoruz. Tıpkı Cumhuriyet’imiz gibi ektiğimiz fidanlarda asırlarca bu topraklarda yaşayacak. Ağaçlandırmaya yönelik toplumsal duyarlılığı arttırmak amacıyla düzenlenen etkinliğe katılan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Etkinlik, fidan dikimi ve günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.

Cumhuriyet’imizin 100. Yılında, Geleceğe Nefes Olacak 100 Fidan Toprakla Buluştu Foto Galeri: Cumhuriyet’imizin 100. Yılında, Geleceğe Nefes Olacak 100 Fidan Toprakla Buluştu