Demirci, yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Terör örgütü İsrail, on gündür sürdürdüğü katliamlara dün en vahşisini ekledi.

İçinde binlerce kişinin bulunduğu Al Ahli Arab Babtits Hastanesini bombaladı. Aldığımız haberlere göre yüzlerce kardeşimizi şehit etti.

Rahim olan Rabbimizden Şehitlerimize rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. "Aziyzün Züntikam" olan, Kahhar olan rabbimizden Siyonistlere bu dünyada şiddetli bir azabı tattırmasını diliyoruz.  İsrail terör örgütü, bütün dünyanın sessiz bakışları arasında son on günde binlerce masum Filistinliği şehit etti. Bunlardan en az 750 tanesi çocuk. Binden fazla kişi de bombalarla yıkılmış binaların enkazı altlında çaresizce kurtarılmayı bekliyor.  Bunun adı açık ve net olarak soykırımdır.

Bu soykırımı gerçekleştirenleri, buna sessiz kalanları, destek olanları, alkış tutanları lanetliyoruz.

Ulusal menfaatler insani duyarlılıkların önüne geçtiği için nerdeyse bütün ülkeler sus pus.

İslam ülkeleri hesap kitap yapmayı bırakmalı ve Filistin halkıyla gerçek bir dayanışma içine girmelidir. Ve yine açık ve net söylüyoruz. Bu soykırımın ortağı Akdeniz’e gemilerini gönderen ABD’dir, İngiltere’dir.  BM Güvenlik Konseyinde katliama arka çıkan, ülkesinde Filistin’e destek eylemlerini yasaklayan Fransa’dır.  Hala İsrail’in kendini savunma hakkı vardır diyen Almanya’dır.  Bütün AB ülkeleridir.Türkiye’yi de İsrail’e destek vermeye ve tarafını seçemeye çağırarak tehdit eden Avrupa Parlamentosudur.  Kardeşlerim, Filistin’de yaşananlar akla karayı, sahteyle gerçeği, yalanla hakikati ayırmıştır.  Bugün Kur’an’ın ifadesiyle Furkan günüdür. Herkesin safları belli olmuştur. Bu katliamlara din savaşı diyerek destek veren ve haçlı ittifakını kuranlar taraflarını belli ettiler.  Bizim tarafımız bellidir. Biz Filistin’in, Kudüs’ün, Aksa’nın tarafındayız.  Biz çocukları katledilen gözü yaşlı annenin, Biz annleri babaları katledilen yetimlerin öksüzlerin tarafındayız.  Biz Filistin’de işgale direnen yiğitlerin tarafındayız.  Onlar İslam ümmetinin onurlu evlatlarıdır.  Onlar emperyalizme çıplak elleriyle direnen kahramanlardır. Selam olsun imanı kuşanıp işgale direnen Filistin’nin yiğit evlatlarına. Selam olsun Kudüs’ün, Mescid-i Aksa’nın mahremiyeti için canını verenlere! Onlar korku duvarlarını yıktılar.  Bu saatten sonra hiçbir zulüm bu duvarı onaramaz.  İslam dünyası da doğru safta yer almalı ve safları sıklaştırmalıdır. 2 milyar Müslüman ayağa kalkmalıdır. Açık ve net söylüyoruz. Bıçak kemiğe dayanmış, sabır taşı çatlamıştır. Siyonist İsrail döktüğü kanda boğulacaktır. Ama bugün ama yarın! Fethi Mübin yakındır inşallah. Allah’ın izniyle Filistin’in özgürlüğü artık sadece zaman meselesidir. Gün kardeşlerimizle dayanışma günüdür. Gün meydanları doldurma, Filistinli kardeşlerimizin sesi olma günüdür. Andolsun, Bu vahşi savaşı başlatanlar döktükleri kanda boğulmadıkça bu hesap kapanmayacak. Barış ve huzurun tek yolu, işgalin sona ermesi, işgalcilerin defolup gitmesidir.

Bu katil sürüsüne karşı Birleşmiş Milletler, AB’ye, İslam İşbirliği Teşkilatı harekete geçmeli, harekete geçirilmelidir.  Birleşmiş Milletler, İsrail’e yönelik aldığı kararları uygulamalıdır. Bebek katili Siyonistler, soykırım suçlamasıyla ve işledikleri diğer savaş suçları sebebiyle Uluslararası Ceza Mahkemesi’nde yargılanmalıdır.  Bu noktada Uluslararası Ceza Mahkemesini devreye sokacak girişimlere derhal başlanmalıdır. İsrail büyükelçiliği bu ülkeyi daha fazla kirletmemeli, Türkiye’den gitmelidir.  Söylenecek çok şey var ama artık sözün tükendiği yerdeyiz. Filistin, medeni dünya için insani ve ahlaki bir sınav haline geldi.  Filistin, ahlakın, adaletin, merhametin ölçütü oldu. Filistin, Talut’la Calut’un savaşıdır.  Filistin, kardeşliğin de kalleşliğin de turnusol kâğıdıdır.

Filistin, Kudüs, Mescid-i Aksa… bize Hazreti Ömer’in, Selahaddin Eyyübi’nin, Sultan Abdulhamid’in emanetidir.

Filistin davası; “Ey Rabbim! Akıtılan kanlar, dokunulan ırzlar, çiğnenen hürmetler, yetim bırakılan çocuklar, oğlunu yitirmiş anneler aşkına sana şikâyette bulunuyorum…” diyen Şeyh Ahmet Yasin’in emanetidir. Bugün o emanete sahip çıkma günüdür. Filistin halkının işgale karşı direnişini selamlıyor, Siyonist katil sürüsünü, İsrail adlı terör örgütünü lanetliyorum.  Mazlum kardeşlerimizin yanında olduğumuzu bir kez daha haykırıyorum. Şehitlerimize rahmet, yaralılarımıza şifa diliyorum. “La galibe illallah” Kahrolsun Siyonist Terör Devleti! Kahrolsun Soykırım Destekçileri!  Yaşasın Kudüs, Yaşasın Özgür Filistin! Yaşasın Aksa Direnişi!”