Diyanet-Sen Karaman Şube Başkanı Ali Demirci, “Bu gece manevi coşkunun daha yoğun yaşandığı, rahmet, bereket ve mağfiret ayları üç ayların habercisi Regaib Kandili’ni idrak edeceğiz. Regaib kandilinin bütün vatandaşlarımıza gönül coğrafyamıza ve tüm insanlığa huzur ve sevinç getirmesini Filistin’de akan kan ve göz yaşının sona ermesine vesile olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ederiz.

Yüce Rabbimiz bazı zaman dilimlerini manevi yönden diğer zaman dilimlerinden üstün kılmıştır. Böyle özel zaman dilemleri manevi yönden kendimizi yeniden gözden geçirebilmemiz için Rabbimizin bizlere bahşetmiş olduğu hediyelerdir.  Rahmet kapılarının sonuna kadar açıldığı bu zaman dilimlerinin ilki de Regaib kandilidir. Recep, Şaban, Ramazan Ayları ve bunlar içerisinde bulunan mübarek gecelerle taçlanan ve Bayramla noktalanan bu özel zaman dilimini inşallah bu gece idrak edeceğimiz Regaib Kandili ile karşılayacağız.

Dilimizde arzu, istek, emel, tutku anlamlarına gelen Regaib, geleceğe, istikbale yönelik arzu ve isteklerimizi, emel ve tutkularımızı gözden geçirme imkânı veren, her türlü rağbet ve regaibimizi Rabbimize yöneltmemiz gerektiğini hatırlatan, bizleri tevhide çağıran mübarek bir gecedir.

Bu gece kararan kalplerimizi arındırmak için bir vesile olsun. Kendi kurtuluşumuz ve tüm insanlığın kurtuluşu için dua dua Rabbimize niyazla dolsun. Rağbetimiz yalnızca ve yalnızca Rabbimize olsun.

Sevgili Peygamberimiz (sav), bu geceye ulaştığında: “Allah’ım! Recep ve Şaban ayını bizim için mübarek kıl ve bizi Ramazan ayına kavuştur” diye dua etmiştir. Biz de aynı duayı bütün İslâm âlemi için tekrar ederek: “Allah’ım! Aziz milletimiz ve bütün Müslüman kardeşlerimiz için Recep ve Şaban ayını mübarek kıl ve Ramazan ayına hayırla kavuşmayı bizlere nasip eyle” diye dua edelim.

Özellikle 3 aydır aralıksız bir şekilde terör devleti İsrail tarafından bombalanan Filistinli kardeşlerimiz için dua edelim. Şehadete kavuşan 23 bin mümin kardeşimizin Rabbim şehadetini kabul etsin. Asrımızın gördüğü en büyük soykırıma maruz kalan Filistinli kardeşlerimizin yardımlarla, mitinglerle yanlarında olduğumuz gibi bu mübarek gecede de dualarımızla yanlarında olalım.

Bu duygu ve düşüncelerle başta aziz milletimizin, gönül coğrafyamızın ve bütün İslâm âleminin mübarek üç aylarını ve Regaib Kandili’ni tebrik ediyor; üç ayların gelişiyle birlikte gönüllerimizi itminana kavuşturan rahmet, mağfiret ve bereket ikliminin, ülkemizden başlayarak dalga dalga tüm insanlığı kuşatmasını, barış ve huzurun tüm dünyamızı sarmasını Yüce Rabbimizden Niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.