Demirci yaptıgı basın açıklamasında  şu ifadelere yer verdi;

"Eğitim döneminin sonunda zorlu bir dönemin ardından yaz tatillerinden fedakârlık yaparak Yaz Kur’an kurslarına gönüllü olarak gelen ve yüce kitabımız Kur’an’ı Kerimi ve dini bilgiler öğrenmek için emek harcanan güzel yavrularımızı tebrik ediyoruz.

Her yıl bu kurslarda çocuklarımıza Kur’an-ı Kerim ve dini bilgileri öğreten İmam-Hatip ve Kur’an Kursu Öğreticilerimize üstün gayretlerinden ve fedakarlıklarından dolayı çok teşekkür ediyoruz. Bu yıl da çocuklarımızın Yüce kitabımızı ve dinimizi öğrenmeleri için ellerinden gelen gayreti gösterdiler. Tatil dahi yapmadan camilerde kurslarda çocuklarımız için eğitim vermeye devam ettiler.

Geleceğimizin güvencesi çocuklarımızı yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim ve onun içeriği ile tanıştırmak, dini bilgileri doğru bir şekilde öğrenmelerini sağlamak için Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından açılan yaz Kur’an Kurslarında görev alan bütün din görevlilerimizi ve çocuklarımızı Peygamber Efendimizin (SAV) “Sizin en hayırlınız, Kur'an'ı öğrenen ve öğretendir.” Hadisi şerifindeki müjdeye mazhar olmalarını temenni ediyoruz."