Depremzede Çocuklar Sporla Moral Buluyor Foto Galeri: Depremzede Çocuklar Sporla Moral Buluyor

Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremlerin ardından depremin yaralarını sarmak için birçok kurum ve kuruluş seferber olurken, Karaman'da da özellikle depremzede çocukların psikososyal gelişimine destek olmak amacıyla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar antrenörler tarafından yurtlarda düzenlenen sportif etkinliklerle devam ediyor.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı yurtlarda aileleriyle birlikte misafir edilen yaklaşık 1100 çocuk, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde farklı spor branşlarında görev yapan antrenörler eşliğinde düzenlenen çeşitli sportif etkinliklerle eğlenceli vakit geçiriyor.

Özellikle geleneksel çocuk oyunları ile eğlenceli vakit geçiren çocuklar, eğlenceli çocuk atletizmi gibi sportif etkinliklerin yanı sıra sinema geceleri, kukla ve palyaço gösterileri, uçurtma şenliği, doğum günü organizasyonu ve boyama faaliyeti gibi etkinliklerle de moral buluyor.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yurtlarda misafir edilen depremzede çocuklar için düzenlenen etkinlikler, gençlik merkezi, gönüllü gençler ve antrenörler tarafından hazırlanan programlar doğrultusunda devam edecek.