Kulp-der, Kobanili Ailelere Giyim Yardımında Bulundu

İstanbul’da faaliyet yürüten Diyarbakır Kulp İlçesi ve Köyleri Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği (Kulp –Der) tarafından toplanan giyim yardımları, savaştan Kaçarak Kulp’a sığınan Kobanili ailelere gönderdi.IŞİD’in saldırıları...

banner491
Kulp-der, Kobanili Ailelere Giyim Yardımında Bulundu
banner567
İstanbul’da faaliyet yürüten Diyarbakır Kulp İlçesi ve Köyleri Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği (Kulp –Der) tarafından toplanan giyim yardımları, savaştan Kaçarak Kulp’a sığınan Kobanili ailelere gönderdi.

IŞİD’in saldırıları evlerini terk etmek zorunda kalan ve Diyarbakır’ın Kulp ilçesine yerleşen 52 Kobanili aileye Kulp-Der yönetimi ayakkabı ve çeşitli giyim yardımlarında bulundu. Kulp–Der adına Yönetim Kurulu üyelerinden Nizam Bakay ve Cengiz Teğin tarafında Kulp ilçesinde yerleşen ailelerin evleri tek tek gezilerek yardım paketleri dağıtıldı. Yardımların dağıtılmasının ardından konuşan Kul-Der Yönetim Kurul üyesi Nizam Bakay, Kobanili ailelerin yardıma muhtaç olduğunu söyledi. Bakay, "Kulp’a gelen Kobanili ailelerimizin insani ve temel ihtiyaçlarını karşılamak için büyük bir çaba içerisine girdik. Derneğimize bağlı üyelerimiz seferber oldu. Kulp-Der yönetimi ve üyeleri olarak imkanlarımız dahilinde İstanbul ilinde toplamış olduğumuz yardımlarımızdan oluşan ayakkabı ve giyim yardımlarımızı Kulp ilçe merkezine getirerek Kobanili ailelerimizin tek tek evlerini dolaştık. Onlarla sohbet ettik ve az da olsa ihtiyaçlarını karşıladık. Bize birlikte, Kulp Belediye Meclis üyeleri de eşlik etiler. Kulp Belediyesi’nin ve halkının bu misafirlerimize sahip çıkmasından dolayı çok mutluyuz" dedi.

Kobanili aileler de, yardımlarından dolayı Kulp-Der’e teşekkür etti.

banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner535

banner546