Şeker mesajında şu ifadelere yer verdi:

“8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum.

Kadın, varlığı ile onurlandığımız hayatımızın her safhasında yanımızda olan, desteğini, sevgi ve şefkatini esirgemeyen toplumumuzun yegâne parçasıdır. 

Özelde ailenin genelde ise toplumun temelini oluşturan kadınlarımız anne olmanın büyük kutsallığına sahip insanı yetiştiren, eğiten ve onu topluma hazırlayan ilk öğretmendir.

Evinde anne, işyerinde başarılı bir çalışan ve toplumda ise saygın bir fert olarak hayatın her alanında kadınlarımız huzurlu ve mutlu bir toplumun kaynağıdır.

Peygamberimiz Hz. Muhammed S.A.V.’in “Cennet annelerin ayakları altındadır.” Hadisi Şerif’inin muhatabı kadınlarımız, kutsal annelik görevi ile birlikte aynı zamanda doğumumuzdan, ölümümüze kadar her aşamada insanı yetiştiren şekillendiren, yön veren ve hayata hazırlayan en değerli varlıklarımızdır.

Kadınlarımız, sadece evin içinde değil, aynı zamanda iş ve toplumsal hayatımızın her alanında da birçok görevi üstlenip başarı ile de yürütmektedirler.

Tarih boyunca daima erkeğinin yanında yer alarak hayatı ve sorumlulukları paylaşan, Anadolu’nun düşmana şahlandığı İstiklal savaşında erkeği ile omuz omuza cephedeki yerini alan kadınlarımız, savaşarak, kağnılarla cepheye mermi taşıyarak, yaralı askerleri tedavi ederek, silâh ve giyecek imal ederek kutsal vatanımızın kurtuluşunda büyük mücadele vermiştir. Kadınlarımızın bu büyük kahramanlıkları ve fedakârlıkları İstiklal Savaşımızın kazanılmasında en büyük etken olmuştur.

Doğumdan ölüme yaşantımızın her safhasında varlıklarıyla onurlandığımız, destekleri ile hayat bulduğumuz sevginin, şefkatin simgesi değerli kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü’nü en kalbi duygularımla kutlar, tüm kadınlarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.