Şeker mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Sevgileri, emekleri ve fedakârlıkları ile insanlığın umudu olan kadınlarımız evinde anne, işyerinde başarılı bir çalışan ve toplumda saygın bir fert olarak hayatın her alanında huzurlu ve mutlu bir toplumun kaynağıdır.

Aile ve toplum yapımızın temel direği olan kadınlarımız kutsal annelik görevi yanında aynı zamanda eğitimden sanata, ekonomiden siyasete birçok görevi üstlenip başarı ile de yürütmekte ve toplumsal hayata yön vermektedirler.

Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in “Cennet annelerin ayakları altındadır.” Hadisi Şerif’inin muhatabı olan kadınlarımız insanı yetiştiren, eğiten ve onu hayata hazırlayan ilk öğretmendir.

Kadınlarımız Anadolu’nun düşmana karşı şahlandığı “Milli Mücadele” yıllarında da erkeği ile omuz omuza vererek cephedeki yerini almış, düşmana karşı savaşarak, kağnılarla cepheye mermi taşıyarak, yaralı askerleri tedavi ederek, silâh ve giyecek imal ederek vatanın kurtuluşunda mücadele etmiştir.

Hayatımızın her safhasında varlıklarıyla onurlandığımız, destekleri ile hayat bulduğumuz saygıdeğer kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü’nü en kalbi duygularımla kutlar, tüm kadınlarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.