Dünya Atletizm Günü Karaman’da Coşkuyla Kutlandı Foto Galeri: Dünya Atletizm Günü Karaman’da Coşkuyla Kutlandı

Dünya Atletizm Birliği (W.A.)'nin en köklü ve en kapsamlı projelerinden biri olan Çocuk Atletizmi, Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikle büyük bir coşkuyla kutlandı.

Atatürk Spor Kompleksi Kemal Kaynaş Stadyumu’nda 24 okuldan 35 takımın katıldığı etkinliklerde 4. Sınıf öğrencisi 490 çocuk kendileri için hazırlanan oyunlar ile gün boyunca doyasıya eğlenirken, ailelerinde etkinliklere yoğun ilgisi vardı. Atletizmin ana branşları olan koş-at-atla içeriği ile gerçekleştirilen oyunlarda çocuklar, sprint engel sürat koşusu, formula1 bayrak yarışı, kurbağacık sıçrama, hedefe roket atma, diz üzerinden top atma ve çapraz sıçrama gibi oyunlarda yarıştı. Etkinlikler sonunda çocuklara Dünya Atletizm Birliği tarafından hazırlanan Çocuk Atletizmi Günü sertifikaları verildi.

Günün sonunda dereceye giren ilk üç okula kupa ve madalyaları ise AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan ve Spor Hizmetleri Müdürü Mustafa Karadeniz tarafından verildi.

Dünya Atletizm Günü etkinlikleri günün anısına çekilen toplu fotoğrafın ardından sona erdi.