Dünya Filistin’i Nasıl Gördü Foto Galeri: Dünya Filistin’i Nasıl Gördü

Türkiye ve dünya basınında ses getiren 55 karikatür yer alan serginin açılışına İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, Karaman Valisi H. Engin Sarıibrahim’in eşi Hanımefendi Hatice Sarıibrahim, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Abdurrahman Kurt, STK temsilcileri, protokol üyeleri ve davetliler katıldı.

Karaman İl Millî Eğitim Müdürlüğünün organizasyonu ve İLKEM Derneği Başkanı Ali Yağcı’nın girişimleri ile temin edilen karikatürler, sergi için özel olarak yeniden üretildi. Sergide, İsrail’in 7 Ekim sabahı Gazze’ye başlattığı hava saldırıları ve ardından Filistin halkına yönelik soykırımı kendilerine özgü tarzda protesto eden sanatçıların karikatürleri sergilendi.

Kamuoyunda İsrail mezalimine karşı duruşu canlı tutmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen sergiyi gezen İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, Karaman Valisi H. Engin Sarıibrahim’in eşi Hanımefendi Hatice Sarıibrahim ve protokol üyeleri eserler hakkında serginin koordinatörlüğünü yapan İ. Ethem Büyükköse’den bilgiler aldı.

Gazze’de yaşanan insanlık dramını gözler önüne seren bu anlamlı sergi, bir hafta süresince açık kalacak.