Amerika’nın Lasvegas eyaletinde yapılacak olan karşılaşmada, İbo Aslan’ın rakibi Brezilyalı rakibinin 12 nakavtı ve bir yenilgisi bulunuyor. İbo Aslan’ın ise 11 nakavtı ve bir yenilgisi var. İki güçlü rakibin karşı karşıya geleceği maç ise büyük çekişmeye aday.

Daha önce Avusturya’nın başkenti Viyana’da 2019 yılında düzenlenen Vendetta şampiyonlar gecesinde ringe çıkan MMA dövüşçüsü İbo Aslan, rakibini nakavt ederek dünya şampiyonluk kemerini beline takmıştı.

15 Ağustos’ta Bütün dünyanın izleyeceği ve çok sayıdaki televizyondan canlı olarak yayınlanacak olan müsabakada Brezilyalı rakibi ile karşılaşacak olan İbo Aslan’ın hedefi rakibini yenerek tüm dünyaya kendi ve ülkemizin ismini duyurmak.

Niğde’nin Altunhisar ilçesine bağlı Akçaören Köyünde doğan ve 6 yaşında Viyana’ya giden İbo Aslan, 1,90 boyunda ve 106 kilo ağırlığında dev bir gencimiz. Henüz 23 yaşında dünya şampiyonu oldu. Gelecekte büyük başarılara imza atmak istediğini belirten İbo Aslan, elde edeceği başarılarla ülkemizi gururlandıracağına inancının tam olduğunu söyledi.

AİLESİ DESTEK BEKLİYOR

MMA dövüşçüsü İbo Aslan’nın Viyana’da yaşayan babası Cuma Demiraslan Tüm dünyadaki Türklerden ve özellikle de Türkiye’den destek beklediklerini ifade etti. Baba Aslan oğlunun bu büyük organizasyonda Türk bayrağını dalgalandırmak istediğini, bu konuda İbo Aslan’a sahip çıkılmasını ve herkesin destek olmasını istedi.

MAÇ TÜRKİYE’DE YAYINLANACAK MI?

15 Ağustos’ta Bütün dünyanın izleyeceği ve çok sayıdaki televizyondan canlı olarak yayınlanacak olan MMA dövüş sporunun en önemli maçlarından olan bu karşılaşmanın Türkiye’de yayınlanıp yayınlanmayacağı da merak konusu. Şu ana kadar maç yayının Türkiye’de herhangi bir kanal veya platformda yayınlanacağı konusunda bir açıklama yapılmadı.