banner464

Düzce "şehir Kimliği Çalıştayı"na Hazırlanıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Düzce Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği "Düzce’ye sizin gözünüzden ve gönlünüzden bakıyoruz" sloganıyla yola çıkılan Şehir Kimliği Çalıştayı, 24 Ekim Cuma günü düzenlenecek olan Tanıtım...

Düzce "şehir Kimliği Çalıştayı"na Hazırlanıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Düzce Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği "Düzce’ye sizin gözünüzden ve gönlünüzden bakıyoruz" sloganıyla yola çıkılan Şehir Kimliği Çalıştayı, 24 Ekim Cuma günü düzenlenecek olan Tanıtım...

21 Ekim 2014 Salı 14:06
32 Okunma
Düzce
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Düzce Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği "Düzce’ye sizin gözünüzden ve gönlünüzden bakıyoruz" sloganıyla yola çıkılan Şehir Kimliği Çalıştayı, 24 Ekim Cuma günü düzenlenecek olan Tanıtım Toplantısı ile start alıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan gelen akademisyenlerin katılacağı Düzce Şehir Kimliği Çalıştayı Tanıtım Toplantısı’nda akademisyenler 13 Kasım’da gerçekleşecek Düzce Şehir Kimliği Çalıştayı hakkında katılımcılara bilgi verecek.

Katı Atık Tesisiyle, Kültür Merkeziyle, Şehirlerarası Otobüs Terminaliyle büyüyen ve gelişen bir şehir olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Düzce’nin geleceği için söz söyleme hakkı bu kez Düzce’nin esnafına, iş adamına, kanaat önderlerine düşüyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından düzenlenen Şehir Kimliği Çalıştayı’nın beşincisi Düzce’de düzenleniyor.

Şehirlerin geleceğinin o şehirde yaşayan insanlar tarafından belirlenmesi amacıyla Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin talimatı ile 81 ilde uygulanacak olan Şehir Kimliği Çalıştayı’nın Düzce ayağı için hummalı bir çalışma başladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Düzce Belediyesi’nin ortak katkıları sonucu 24 Ekim Cuma günü saat 14:30’da Pelemir Otel’de gerçekleşecek Düzce Şehir Kimliği Çalıştayı Tanıtım Toplantısı’na il protokollerinin yanı sıra akademisyenler, sivil toplum kuruluşları, kanaat önderleri, iş adamları, esnaf ve muhtarlar davet edildi.

Geniş bir davetli kitlesinin yer aldığı Şehir Kimliği Çalıştayı Tanıtım Toplantısı’nda katılımcılara bilgilendirme amaçlı Şehir Kimliği Çalıştayı Yönergesi’nin yer aldığı broşürler dağıtılacak, bakanlık aracılığıyla gelen akademisyenler katılımcılara "dün - bugün - yarın" denklemi içerisinde çözümlenecek Düzce’nin şehir kimliğinden bahsedecek.

Tanıtım toplantısının ardından 13 Kasım’da gerçekleşecek Düzce Şehir Kimliği Çalıştayı’nda ise tanıtım toplantısı sonucu belirlenen katılımcılar ile "ortak akıl, ortak irade" felsefesiyle Düzce konuşulacak, Düzce’nin sorunlarına çözüm aranacak.

Şehre, şehirlinin gözünden ve gönlünden bakabilmek üzere düzenlenen Düzce Şehir Kimliği Çalıştayı’na Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Düzce’nin geleceği için fayda sağlayacak herkesi davet etti.

Yorumlar