banner464

Düzce’de Kısa Dönem Erler Yemin Etti

Düzce İl Jandarma Alay Komutanlığı’nda eğitimlerini tamamlayan 357. kısa dönem erler yemin etti.Düzce’de, 357. Dönem kısa dönem erler yemin etti. Düzce İl Jandarma Komutanlığı’nda düzenlenen törene Vali Ali İhsan Su, İl Jandarma...

Düzce’de Kısa Dönem Erler Yemin Etti

Düzce İl Jandarma Alay Komutanlığı’nda eğitimlerini tamamlayan 357. kısa dönem erler yemin etti.Düzce’de, 357. Dönem kısa dönem erler yemin etti. Düzce İl Jandarma Komutanlığı’nda düzenlenen törene Vali Ali İhsan Su, İl Jandarma...

28 Kasım 2014 Cuma 11:45
45 Okunma
Düzce’de Kısa Dönem Erler Yemin Etti
Düzce İl Jandarma Alay Komutanlığı’nda eğitimlerini tamamlayan 357. kısa dönem erler yemin etti.

Düzce’de, 357. Dönem kısa dönem erler yemin etti. Düzce İl Jandarma Komutanlığı’nda düzenlenen törene Vali Ali İhsan Su, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ramazan Akça, Belediye Başkanı Mehmet Keleş, askeri erkan, daire müdürleri ile ant içen erlerin aile ve yakınları katıldı. Yurdun dört bir köşesinden gelen erler, Türk bayrağının gölgesinde, silahlara el koyup and içtiler.

Törende bir konuşma yapan Jandarma Kıdemli Albay Ramazan Akça, bu tablonun aileler ve askerler için bir gurur tablosu olduğunu ifade ederek, “Biraz sonra yemin edecek olan genç kardeşlerimiz bu kutsal ocakta henüz 3 haftadır eğitim görüyorlar. Kısa dönemde eğitimlerini aldılar ve şu anda karşınızda şerefle ve gururla duruyorlar. Ne mutlu sizlere ki yetiştirdiğiniz evlatlarınızı karşınızda gururla izliyorsunuz. Onlar bizim de tabirimizle artık birer askerdir. Bu görkemli tabloyu oluşturarak dosta güven ve düşmana korku veren ve sizleri büyük bir heyecan ve coşkuyla selamlayan bu seçkin evlatlarınızla ne kadar övünseniz azdır” dedi.

3 haftalık eğitimlerini tamamlayan askerlere de seslenen Akça, “Biraz sonra yemin ederek tam bir asker olacaksınız. Yeminin anlamı askerin askerliğe, vatana ve milletine yürekten bağlanmasıdır. Teminatı şeref, bedeli de gerektiğinde vatan uğrunda ölmektir. Andınıza sonsuza dek sadık kalacağınıza hiç şüphemiz yoktur. Mensubu olmaktan her zaman onur ve gurur duyduğumuz, Dünya’nın en güçlü ordularından olan Türk Silahlı Kuvvetleri gücünü elinde bulundurduğu silahlardan değil, ulusunun güven ve sevgisinden alır, halkının yüreğinden alır. Şunu iyi biliniz bu burada yaptığınız ve yapacağınız her şey ülkemiz ve vatanımız içindir. Vatanı olmayanın hiçbir şeyi olmaz” ifadelerini kullandı.

Vali Ali İhsan Su ise askerlere seslenerek “Kısa dönemde olsanız vatanın bütünlüğü için yemin ettiniz ve şanlı birer asker oldunuz. Aileleriniz gibi bizlerde sizlerle gurur duyuyoruz” dedi.

Törende, birliğe ilk katılan askerler yaş kütüğüne plaket çakarken, spor, atış ve eğitim alanında başarı gösteren erler de ödüllendirildi. Çocuklarını askeri kıyafetler ile gören ailelerin gururlu ve sevinçli oldukları gözlendi. Büyük bir heyecanla çocuklarının bu anını izleyen bazı aileler, duygulu anlar yaşadı. Törende bir askerin okuduğu şiir ise, alanda bulunanları gözyaşlarına boğdu. Yemin töreni askerlerin tören geçişi ile son buldu.

Yorumlar