banner464

Düzcespor Eski Yöneticilere Borç Ve İcra Gönderildi

Düzcespor’da 1998 ile 2014 yılları arasında görev yapmış olan yöneticilere SGK tarafından borç ve icra yazıları gönderildi. Kulüp olarak borç yapılandırma talebinde bulunulurken, konuyla ilgili olarak açıklama yapan Düzcespor Yönetim...

Düzcespor Eski Yöneticilere Borç Ve İcra Gönderildi

Düzcespor’da 1998 ile 2014 yılları arasında görev yapmış olan yöneticilere SGK tarafından borç ve icra yazıları gönderildi. Kulüp olarak borç yapılandırma talebinde bulunulurken, konuyla ilgili olarak açıklama yapan Düzcespor Yönetim...

26 Kasım 2014 Çarşamba 13:04
66 Okunma
Düzcespor Eski Yöneticilere Borç Ve İcra Gönderildi
Düzcespor’da 1998 ile 2014 yılları arasında görev yapmış olan yöneticilere SGK tarafından borç ve icra yazıları gönderildi. Kulüp olarak borç yapılandırma talebinde bulunulurken, konuyla ilgili olarak açıklama yapan Düzcespor Yönetim Kurulu Üyesi İsa Eser, bu dönemlerdeki borçları herkesin destek ve katkısı ile ödemek istediklerini söyledi.

Düzcespor Yönetim Kurulu Üyesi İsa Eser düzenlediği basın toplantısıyla, Düzcespor eski yöneticilerine gönderilen SGK’dan icra borcu ödeme yazılarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Düzcespor Kulübün’de 1998 ile 2014 yılları arasında görev yapmış olan yöneticilerine Bolu SGK’dan ödeme ve icra yazıları gönderilirken, 2005 ile 2014 yılları arasında görev yapan yöneticilere de Düzce SGK müdürlüğünden ödeme yazıları gönderileceğini söyleyen Eser, Düzcespor Kulübü olarak, Bolu ve Düzce SGK müdürlüklerine borç yapılandırma talebin de bulunduklarını belirtti.

Eser, “Düzce vergi dairesine de vergi borcundan dolayı yapılandırma talebinde bulunduk. Bu önümdeki borçları herkesin katkısı ve desteğini alarak ödemek istiyoruz. Düzce sporun mali borçlarının ödenmesi görüş ve fikir alışverişin de bulunmak için 1 Aralık 2014 Pazartesi günü akşamı saat 19.00 da Park Saydamın üst katında toplantı yapacağız. Bu toplantıya tüm yöneticilerimizi ve Düzce Sporu sevenleri davet ediyoruz” dedi.

Düzcespor’un, 1998 ile 2005 yılları arası Bolu Sosyal Sigortalar Kurumu’ndan gelen 593 bin 249 lira 20 kuruş borcu olduğunu açıklayan Eser, o dönemlerde görev yapmış kişilere ulaşmaya çalıştıklarını belirtti.

Eser, “Şuan da tebliğ edilmemiş ama benim öğrendiğim Düzce SGK Müdürlüğünde de 179 bin 163 lira 32 kuruş Düzce SSK ya da borç görünüyor. Bu daha tebliğ edilmemiş. Düzce Vergi Dairesine de 12 bin 93 lira 72 kuruş borç görünüyor. Birkaç başkan aradı görüşlerini dile getirdiler, biz de görüşlerimizi dile getirdik. Bu dönemlerle ilgili olan arkadaşlara ulaşmaya çalışıyoruz, başladık. Bir 50-40 kişiye ulaşıldı” şeklinde konuştu.

1 Aralık’ta yapılacak toplantıda, durum değerlendirmesi yapılarak görüş alınacağını söyleyen Eser, o dönemle ilgili yapılandırma da bulunabileceğini belirtti.

Yapılandırma ile ilgili de bilgi veren Eser, “SGK müdürlüğüne yapılandırma için son başvuru tarihi 31 Aralık 2014 bu ödeme tarihi 2 şubat 2015. Vergi dairesinin başvuru tarihi 1 aralık 2014 son ödeme tarihi de 31 aralık 2014 yani SSK’ya başvuru 31 aralık 2014’e kadar var.”dedi.

Borç ödemesinde zaman aşımı olup olmadığı şeklindeki bir soruyu cevaplayan Eser, ödemelerde zaman aşımı olmayacağını söyledi.

Eser, “Zaman aşımı şu şekilde var. 10 yıldır ama her tebligat 10 yıl zaman aşımına öteliyor, artırıyor. Ben bizzat sigorta kurumuna Bolu’ya gittiğimde baktım çoğu kişilerin derdi, sorunu buydu. Biz şu tarihte görev yaptık. 2001 bugün 2014 nasıl oluyor diye. 2014 yılında 3 kişiye daha tebligat yapılmış yani şuan da önümde değil ama Selahattin Kudu dahil, Kudret Taş, birkaç kişi daha yani en son 2008’de tebligat alınmış. Yani resmi olarak almış. Dolayısıyla bunu almak demek borcuda kabul etmek demektir. O alındığı tarih ödemeyi bir 10 yıl daha zaman aşımını öteliyor. Sonuçta yani kurumlar bunu bildikleri için devamlı tebligat bilgi alırlar alamasalar bile bildirirler alacağımız var diye. Yani zaman aşımı yok şuanda ödemeler de” ifadelerini kullandı.

Yorumlar