Özdemir yaptığı basın açıklamasında şöyle dedi: “İlimizde ve ülkemizde eğitim çalışanlarının tercihi yine Eğitim-Bir-Sen oldu.2019 yılında da yetkimizi perçinleyerek Karaman’da ve Türkiye’de üyelerimizin desteğiyle eğitim çalışanlarının en büyük sendikası olmayı başardık. İlimizde en yakın rakibimize 2 kat fark atarak ve diğerlerinin tamamının toplamından daha fazla üye sayımızla  birinci ve yetkili sendika olma durumumuzu tekrar perçinlemiş olduk. Emek ömür ve gönül veren bütün eğitim çalışanlarımıza yürekten teşekkür ediyoruz.

 Örgütlü dayanışma, eğitim çalışanlarının haklarını koruma, geliştirme, yasaklarla mücadele etme, özgürlük alanlarını genişletme gibi birçok alanda verdiğimiz bu mücadelede çeyrek asrı geride bıraktık. Bu çeyrek asırda güzel işler yaptık, büyük mücadeleler verdik. Yolumuzda kararlılıkla yürüdük.

Faaliyet alanını sadece çalışanların özlük haklarıyla sınırlandırmayan, üyesinin geleceği kadar ülkesinin ve dünyanın geleceğini de önceleyen mücadele anlayışını; millet iradesinin üzerinde bir iradenin olmamasını, kazanımlarımızın çalışanların hayatına dokunmasını, büyük bir medeniyetin parçası olan kültürümüzün gençlere miras olarak aktarılmasını, eğitimin bir maarif davası olarak algılanmasını önemseyen ve önceleyen bir dönemin sonunda yetkiyi tekrar perçinledik.

Eğitim-Bir-Sen, hak arama mücadelesinin en güçlü buluşma noktası  ve örgütlü mücadelenin en büyük sendikası olarak yoluna karalılıkla devam etmektedir. Eğitim-Bir-Sen ülkemizin düşünen aklını, entelektüel duyarlılık ve mücadele ruhunu temsil eden en büyük sivil toplum örgütüdür.

Eğitim-bir sen insan hakları ve demokrasi mücadelesinin güvencesi; köklerini tarihine, kültürüne, ülkesi ve milletine bağlı olmaktan alan, çalışmaları ve kutlu mücadelesiyle eğitim çalışanlarının gönlünde yer etmiş bir değerdir.

Büyük bir medeniyet ülküsü ve idealleri olan bir camia olarak, yetkinin bize yüklediği tarihi, kültürel, vicdani sorumluluğumuzun bilincinden olarak bu mücadeleye devam edeceğiz.

Bizi güçlü kılan üyelerimizdir, davamızın haklılığıdır, istikametimizin doğruluğudur. Sendikamızın birlerden binlere, on binlere, yüz binlere ulaşma başarısının özündeki gerçek de bu davanın ülke davası, millet davası ve bir medeniyet davası olmasındandır.

Eğitim-Bir-Sen’in bu büyük mücadelesinde, zirveden yeni ufuklara, yeni ufuklardan yeni umutlara yol almasında emeği olan herkese; yönetim kurulu üyelerimize, ilçe temsilcilerimize ve yönetimlerine, işyeri temsilcilerimize, bütün üyelerimize ve egitim çalışanlarımıza yürekten teşekkür ediyoruz.”