Eğitim Camiası, Şehitlerimiz İçin Tek Yürek Oldu Foto Galeri: Eğitim Camiası, Şehitlerimiz İçin Tek Yürek Oldu

Karaman Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim ve İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, Prof. Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesindeki bayrak törenine katılarak öğretmen ve öğrencilerle birlikte şehitlerimiz bir dakikalık saygı duruşunda bulundular.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Irak'ın kuzeyinde şehit olan askerlerimizin aziz hatırasını yaşatmak maksadıyla, bakanlığa bağlı tüm temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarında 15 Ocak 2024 tarihinde bayrak töreni öncesinde 1(bir) dakikalık saygı duruşunda bulunulacağını bildirmişti.

Irak'ın kuzeyinde PKK'lı teröristlerle girilen çatışmada dokuz askerin şehit olması sonrası Türkiye yasa boğulurken, Milli Eğitim Bakanlığı'nın aldığı kara sonrası ise 81 ilde tüm okullarda şehitler için bu sabah bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Bu sabah 81 ilde tüm okullarda Pençe-Kilit Harekat bölgesinde şehit olan askerler için bayrak töreni öncesinde bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Karaman Valisi H. Engin Sarıibrahim, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Alkan, İl Müftüsü Faruk Gürbüz, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek,  Prof. Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencileriyle haftanın ilk gününde bir araya geldi.

Bayrak töreni öncesinde Türk bayrağı ile şehitler için öğrencilerle birlikte bir dakikalık saygı duruşunda bulunan Vali Sarıibrahim, İl Müdürü Çalışkan ile protokol üyeleri ardından İstiklal Marşı'nı okudu. Tören, şehitlerimiz için yapılan dua sonrasında sona erdi.