Eğitim Kurumu Müdürleri Kurulu Toplantısı Yapıldı Foto Galeri: Eğitim Kurumu Müdürleri Kurulu Toplantısı Yapıldı

Millî Eğitim Bakanlığının eğitim politikalarını, eğitim ve öğretimle ilgili değişen mevzuatı, öğretim programı ve uygulamaları, bir üst kurulda gündeme alınıp kurullarda görüşülmesi ve duyurulması istenen hususları; ülke genelinde birliktelik sağlanması, öğrenci başarısının en üst düzeye çıkarılması, yürütülecek projeler, sosyal etkinlikler ve benzeri hususların görüşülmesi için Eğitim Kurumu Müdürleri Kurulu Toplantısı yapıldı.

Toplantı öncesi Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından yürütülen 'KMÜ-Umutlar Akademisi' projesiyle ilgili okul yöneticilerine yönelik Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı ve Proje Koordinatörü Arş. Gör. Yunus Emre Büyükbasmacı bilgilendirmede bulundu.

Yunus Emre Büyükbasmacı’nın ardından toplantıya katılan T3 Vakfı Karaman İl Temsilcisi Hasan Şenyürek, eğitim yöneticilerine TEKNOFEST yarışmalarına başvuru ve katılım sürecine ilişkin eğitim yöneticilerine bilgiler aktardı.

Toplantı, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ın konuşmasıyla devam etti. Toplantıya katılanları selamlayarak sözlerine başlayan İl Müdürü Mehmet Çalışkan 2023-2024 eğitim öğretim yılının ikinci döneminin hayırlı olmasını diledi. Çalışkan, “2023-2024 eğitim öğretim yılının ikinci dönemimiz size, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı olsun. İkinci dönemde öğrencilerimizin sosyal, kültürel ve sportif branşlardaki etkinlikleri artacak. Bu anlamda öğrencilerimizin TÜBİTAK ile TEKNOFEST gibi ulusal yarışmalarla sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere katılmalarını, sizlerin ve öğretmenlerimizin bu konuda öğrencilerimizi teşvik etmesini istiyoruz.” dedi.

Karaman STK Platformunun öncülüğünde Gazze’ye yardım kampanya başlattığının altını çizerek konuşmasını sürdüren İl Müdürü Mehmet Çalışkan, “Türk milleti olarak tarih boyunca her zaman mazlumların yanında olmuş ve yardım elimizi uzatmışızdır. Mazluma yardım etmek kadim medeniyetimizin kodlarında var. Bildiğiniz gibi Gazze’de bir insanlık dramı yaşanıyor. Kadın, çocuk ve yaşlı demeden oradaki tüm insanlar zulme uğruyor. Karaman STK Platformu tarafından Gazze’ye yardım kampanyası başlatıldı. Eğitim camiası olarak bu konuya duyarsız kalamayız. Dolasıyla elinizden geldiğince bu kampanyaya öğretmen, öğrenci ve velilerimizi konuya dâhil ederek destek olmaya çalışalım.” diye konuştu.

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan'ın ardından söz alan İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları İsmail Kılınç, Abdurrahman Kurt ile Millî Eğitim Şube Müdürleri Mehmet Salih Koç, Şahin Yeter, Aziz Demir, Mehmet Ali İyibaş, Halil Sanlı ve Haşim Tunca sorumlu oldukları bölümlerle ilgili yürütülen iş ve işlemler hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Toplantı, soru cevap bölümünün ardından son buldu.