Eğitim ve Sanatın Buluşması: Karaman'da Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinlikleri Başladı Foto Galeri: Eğitim ve Sanatın Buluşması: Karaman'da Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinlikleri Başladı

3 Haziran Pazartesi günü Karaman İl Millî Eğitim Müdürlüğü'nde düzenlenen resim sergisi ile etkinlikler başladı. Sergide, yıl boyunca Halk Eğitim Merkezi'nde eğitim gören kursiyerlerin, resim öğretmenleri Zuhal Tuna, Emel Yayla ve Fadim Tual Atay danışmanlığında hazırladıkları karakalem, yakma ve yağlı boya eserleri beğeniye sunuldu. Ayrıca, geri dönüşümden elde edilen süs eşyaları da sergide yer aldı.

Serginin açılışına, Karaman İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, Karaman Valisi H. Engin Sarıibrahim’in eşi Hanımefendi Hatice Sarıibrahim, Vali Yardımcısı Fatih Baysal’ın eşi Nilsen Baysal, Halk Eğitimi Müdürü Mehmet Serin, usta öğreticiler ve kursiyerler katıldı.

Açılışta konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, hayat boyu öğrenmenin önemine vurgu yaparak, "Öğrenmenin yaşı yoktur, bu sergi bunun en güzel kanıtıdır. Kursiyerlerimiz, yıl boyunca gösterdikleri çabayla, öğrenmenin sınır tanımadığını bizlere bir kez daha gösterdiler." dedi.

Sergide eserleri tek tek inceleyen İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan ve Hanımefendi Hatice Sarıibrahim, kursiyerlerden eserleri hakkında bilgi aldı ve emeği geçen herkese teşekkür etti. Sergide yer alan sanat eserleri ve geri dönüşüm süs eşyaları büyük ilgi gördü.

Karaman'da Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikler, 8 Haziran'a kadar çeşitli kurslar ve atölye çalışmaları ile sürecek.