Karne dağıtım programına, Karaman Valisi H. Engin Sarıibrahim, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Kılınç ve Millî Eğitim Şube Müdürleri Aziz Demir, Şahin Yeter, Mehmet Ali İyibaş katıldı.

Vali H. Engin Sarıibrahim, öğrencilerin karnelerini bizzat dağıtarak, onlarla keyifli sohbetler gerçekleştirdi. Vali Sarıibrahim, her bir öğrenciye ayrı ayrı zaman ayırarak, onları dinledi ve başarılarından ötürü tebrik etti.

İmaret Ortaokulu'ndaki törenin ardından Karaman Anaokulu'na geçen İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, minik öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu. Küçüklerin heyecanı, neşeli çığlıkları ve sevinç dolu yüzleri, törene adeta renk kattı. Karne dağıtımının yanı sıra, öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. Çalışkan, çocukların mutluluğuna ortak olarak onlarla sohbet etti ve bu özel günün keyfini çıkardı.

Renkli görüntülere sahne olan törenlerde, öğrencilerin heyecanı ve mutluluğu adeta gözle görülür bir şölene dönüştü. Her karne, bir yıllık emeğin ve çalışmanın tatlı meyvesi olarak ellerde yükseldi. Bu güzel gün, öğrencilerin yaz tatiline başlarken yanlarında götürecekleri mutlu anılarla dolu bir armağan oldu. Karaman'da eğitim yılına böyle keyifli bir veda edilirken, yeni öğretim yılına dair umutlar ve heyecanlar şimdiden filizlenmeye başladı.