banner860

banner859

banner590

Son Dakika
banner722

5 Milyonluk Dev Bütçeli Projeler İçin İmzalar Atıldı

Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen, Mevlana Kalkınma Ajansı 2020 Yılı İmalat Sanayinde Nitelikli İnsan Kaynağının Yetiştirilmesi İçin Mesleki ve Teknik Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklenen mesleki eğitime yönelik projelerin sözleşmesi için imzalar atıldı.

EĞİTİM 17.03.2021, 13:41 17.03.2021, 13:44
1054
5 Milyonluk Dev Bütçeli Projeler İçin İmzalar Atıldı
banner762

Mesleki eğitimin desteklenmesi ve niteliğinin daha da artırılması için Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından koordine edilen ve Mevlana Kalkınma Ajansı tarafından kabul edilen 8 proje için İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan ile Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekteri İhsan Bostancı tarafından proje sözleşmeleri imzalandı.

İHA üretim atölyesi ve otonom İHA yapay zekâ ve simülasyon atölyesinin kurulmasından, robotlu kaynak otomasyon sistemlerine, kaynak simülasyon atölyesinde yetişecek öğrencilerden savunma sanayi için yazılım alanında çalışan bireyler yetiştirilmesinden gastronomiye kadar mesleki eğitimde fark yaratacak 5 milyon 250 bin 453 TL'lik dev bütçeye sahip projeler hayata geçiyor.

Mevlana Kalkınma Ajansında gerçekleşen imza töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, farklı sektörlerde yer alan 21 özel firma iş birliği ile birçok öğrencinin istihdamını sağlayacak projelerin Karaman'a hayırlı olmasını dileyerek hayata geçecek projelerle mesleki eğitimin çok büyük ivme kazanacağını söyledi.

Mehmet Çalışkan, "Bizim amacımız ve gayretimiz Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu'nda yer alan mesleki ve teknik eğitimin niteliğini artırmaya yönelik iş birliği içerisinde Karaman'da mesleki eğitimde öğrenim gören öğrencilerimize iş imkânları için fırsatlar sunmak. Bu bağlamda Mevlana Kalkınma Ajansı ile imzaladığımız 5 Milyon 250 Bin 453 TL'lik dev bütçeli projeler mesleki eğitimde ortaya konacak çalışmalarla okul ve kurumlarımızın eğitim öğretim alt yapısını daha da kuvvetlendireceğiz. Eğitim camiası adına Sayın Valimize, Karaman Milletvekillerimize, İhsan Bostancı Bey'in nezdinde Mevlana Kalkınma Ajansına, projelerin hazırlanması aşamasında emeği geçen Ermenek ve Ayrancı İlçe Milli Eğitim Müdürlerime, okul yöneticilerine, öğretmenlerime ve Müdürlüğümüz Ar-Ge birimi çalışanlarına teşekkür ederim." dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
10°
açık
Namaz Vakti 10 Mayıs 2021
İmsak 04:03
Güneş 05:37
Öğle 12:49
İkindi 16:36
Akşam 19:50
Yatsı 21:17

Gelişmelerden Haberdar Olun

@