banner877

banner919

banner928

banner990

banner957

Son Dakika
banner722

Ana Sınıfı Öğrencileri İlmek İlmek Sevgi Örüyor

Adana'nın Ceyhan ilçesinde Mehmetçik İlkokulu'nda anasınıfı öğrencileri Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmek için ilmek ilmek örgü örüyorlar.

EĞİTİM 03.12.2021, 11:14 03.12.2021, 11:18
124
Ana Sınıfı Öğrencileri İlmek İlmek Sevgi Örüyor
banner762

Mehmetçik ilkokulu, okul öncesi öğrencileri yoğurt kovasından yapmış oldukları apart ile Kaşkol örüyorlar. Ceyhan'ın varoşlarında bulunan kardeş okul ihsan Demirtaş ilkokulu’ndaki öğrencilere hediye edecekler.

Okulöncesi öğretmenleri Ayşe Göçer, Serap Tepe, Gülten Sever, Mediha Tilav, Mert Can Akbaş nezaretinde boş yoğurt kovalarından yapmış oldukları aparat ile kaşkolları ören öğrencilerin gözleri ışıl ışıl parlıyor.

Okul Öncesi öğretmeni Ayşe Göçer: "Bu etkinlikle çocuklarımızın küçük kas gelişimini sağlamak aynı zamanda sosyal sorumluluk projemizle kardeş okul ihsan Demirtaş İlkokulu öğrencilerine yapmış oldukları atkıları hediye ederek yardımlaşma,  dayanışma duygularını geliştirmektir" dedi.

Okul Müdürü Mehmet Atasoy’da, “Korona sonrası Sosyal Sorumluluk Projemiz kapsamında 110 tane Okul Öncesi öğrencileri ile başlatmış olduğumuz bu etkinlik iki ay sürecek. okul öncesi öğrencilerimiz hem bilgi becerilerini geliştiriyor. Hem de küçük kas gelişimine katkıda bulunuyor. Eğitim kapsamında da öğrencilerimizin dayanışma duygusunu geliştiriyoruz" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 11 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@