Artvin’de 26 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı

Artvin’de 2017-2018 eğitim öğretim yılı birinci döneminin sona ermesiyle okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim gören yaklaşık 26 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı.Artvin’de tüm ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki okullarda...

banner491
Artvin’de 26 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı
banner567

Artvin’de 2017-2018 eğitim öğretim yılı birinci döneminin sona ermesiyle okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim gören yaklaşık 26 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı.

Artvin’de tüm ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki okullarda karne heyecanı yaşanırken Artvin Valisi Ömer Doğanay’da Artvin Vakıfbank İlkokulu’nda öğrencilere karnelerini dağıttı.

Garnizon Komutanı Abdurrahman Cengiz Çerçi, Cumhuriyet Başsavcısı Sedat Çelik, Belediye Başkan Vekili Erkan Yazan, Milli Eğitim Müdürü Abdülcelil Kahveci’yle Vakıfbank İlkokuluna giden Vali Doğanay burada bir süre okul yöneticileri ve öğretmenlerle sohbet ettikten sonra sınıfları tek tek gezerek öğrencilere karnelerini ve hediyelerini dağıttı.

Karne dağıtımı esnasında öğrencilerin durumları hakkında sınıf öğretmenlerinden bilgi alan Vali Doğanay, öğrenci ve velileriyle de yakından ilgilenip sohbet ederek, öğrencilerin yarıyıl tatilini en iyi şekilde değerlendirmeleri ve geride bırakılan dönemin yorgunluğunu üzerlerinden atmış, zinde bir şekilde ikinci döneme başlamaları yönünde tavsiyelerde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürü Abdülcelil Kahveci de basın mensuplarına yaptığı açıklamada, 2017-2018 eğitim öğretim yılı itibariyle Artvin’de toplam 166 okulda 26 bin öğrencinin öğrenim gördüğünü belirterek “Okul ve kurumlarımızda 2 bin 56 yönetici ve öğretmen görev yapmaktadır. Artvin merkez ilçede 6 bin 510 öğrencimiz karnelerini alarak yarıyıl tatiline girdi” dedi.

Kahveci, Milli Eğitim Bakanlığı’nın belirlediği hedefler doğrultusunda tüm imkanları seferber ederek en iyi şekilde 2017-2018 eğitim öğretim yılı birinci dönemini tamamladıklarını söyleyerek öğrencilere tatili iyi bir şekilde öncelikle kaliteli dinlenerek kitap okuyarak aileleriyle birlikte sağlık ve mutluluk içinde geçirmeleri tavsiyelerinde bulundu.

Öğrencilerle birlikte birçok velide ilk defa karne almanın heyecanını yaşarken, öğrenciler karne heyecanını aileleriyle paylaştı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner612

banner590