banner877

banner919

banner928

banner957

banner975

banner722

Avrupa’ya Gidecek Öğretmenler, Kura Heyecanı Yaşadı

Karaman İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından koordine edilen Erasmus+ Okul Eğitimi Akreditasyon sürecinde 2021 yılı için "İngilizce Öğretmenlerinin Yeterliliklerinin Artırılması" teması kapsamında Avrupa’nın farklı şehirlerine gidecek öğretmenlerin ülke tercihlerinin belirlenmesi amacıyla kura çekimi yapıldı.

EĞİTİM 11.03.2022, 11:53 11.03.2022, 11:56
1435
Avrupa’ya Gidecek Öğretmenler, Kura Heyecanı Yaşadı
banner762

İl Millî Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirilen kura çekimine, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Kılınç ve kurada yer alan öğretmenler katıldı.

“AVRUPA’YA GİDECEK ÖĞRETMENLERİMİZİN İŞ BAŞI EĞİTİMLERİNDE TECRÜBE KAZANMALARI BİZİM İÇİN ÖNEMLİ”

Katılımcılara bir selamlama konuşması yapan İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan Avrupa’ya gidecek öğretmenlerin yapacakları çalışmaları önemsediklerini belirterek öğretmen seçimini puanlama sistemine göre belirlediklerinin altını çizdi. Mehmet Çalışkan, “Erasmus+ Okul Eğitimi Akreditasyon süreci öğretmen ve öğrencilerimiz için ciddi bir hareketlilik anlamına geliyor. Bu süreçte belirlenen kriterler doğrultusunda Avrupa’ya gidecek öğretmenlerimizin gözlem faaliyetleri ve yapılandırılmış kurs faaliyetleri ile iş başı eğitimlerinde tecrübe kazanmaları bizim için önem arz ediyor.” dedi.

“BİZİM GAYEMİZ ÖĞRENCİLERİMİZİN BU VATANA VE MİLLETTE HAYIRLI BİR EVLAT OLARAK YETİŞMESİDİR”

“42 öğretmenimiz Avusturya, Finlandiya, Yunanistan, Macaristan ve Çekya’ya giderek bu ülkelerinin eğitim sistemini inceleme fırsatı bulacaklar.” diyen İl Müdürü Çalışkan, “Tabi bu işin özünde samimiyet ve gayret lazım. Eminim geri dönüşlerinizde hem kendinize hem de öğrencilerimize katma değerler sağlayacaksınız. Sizdeki emanetin yani öğrencilerimizin kıymeti bizler için çok büyük. Bizim için her bir öğrencimizin ayrı bir önemi var. Gayemiz öğrencilerimizin bu vatana ve millette hayırlı bir evlat olarak yetişmesidir. Bunun alt yapısını oluşturmak için siz değerli öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi Avrupa’nın farklı şehirlerine göndererek tecrübe kazanmanızı istiyoruz. Size, gideceğiniz ülkelerde yapacağız çalışmalarda başarılar diliyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

“ERASMUS + PROGRAMI AKREDİTASYON BAŞVURULARINDA ÜÇ ALANDA KABUL ALAN 13 İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA YER ALDIK”

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ın konuşmasının ardından söz alan İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Kılınç ise 2021-2027 yılları arasında uygulanacak Erasmus+ Programı için yapılan Erasmus Akreditasyonu sürecine ilişkin bilgilendirmede bulundu. İsmail Kılınç, 2021-2027 yılları arasında uygulanacak Erasmus+ Programı kapsamında 600 öğretmen ve 600 öğrencinin yurtdışı hareketliliğine katılmasını hedeflediklerini belirtti. Kılınç, “Karaman Millî Eğitim Müdürlüğü Erasmus+ Programı 2020 Yılı Akreditasyon Teklif Çağrısı döneminde mesleki eğitim, yetişkin eğitimi ve okul eğitimi olmak üzere üç alanda Erasmus Akreditasyonu başvuruları kabul edildi. Müdürlüğümüz, Erasmus + Programı Akreditasyon başvurularında üç alanda kabul alan 13 il millî eğitim müdürlüğü arasında yer aldı. Akreditasyon sürecinde emeği geçen ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Çünkü onların üstün gayretleri ve çabalarıyla bu süreç gerçekleşti. Bu süreç kapsamında sizlerin mesleki yeterliliklerinizin arttırılması adına yurtdışına iş başı eğitim almamızı sağlayacağız. Sizlere yurtdışında yapacağınız çalışmalarda şimdiden başarılar diyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından kura çekimine geçildi. Kuralarını çekerek gideceği ülkeyi seçen öğretmenlerin yaşadıkları heyecan ve mutluluk görülmeye değerdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 25 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@