Ayvalık Güzel Sanatlar öğrencileri, İstanbul Sanat Bienali’ni gezdi

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; Sebahat Cihan Şişman Güzel Sanatlar Lisesi öğretmenleri Nevzat Adıgüzel, Nil Gürler ve Tahsin Erden rehberliğinde, dünyada önemli bir prestije sahip olan, İstanbul Sanat Bienali’nin 15. sini görmek üzere...

banner491
Ayvalık Güzel Sanatlar öğrencileri, İstanbul Sanat Bienali’ni gezdi
banner567

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; Sebahat Cihan Şişman Güzel Sanatlar Lisesi öğretmenleri Nevzat Adıgüzel, Nil Gürler ve Tahsin Erden rehberliğinde, dünyada önemli bir prestije sahip olan, İstanbul Sanat Bienali’nin 15. sini görmek üzere sanat ve eğitim gezisi düzenlendi.

Sanatsal modern tasarımları görme, sanat etkinlikleri yoluyla sanatın hayata katkısını kavrayabilme, geleneksel ve modern sanat akımları ve sanatçılarını tanıma hedefiyle düzenlenen gezide gençler, İstanbul’un tarihi mekanları ile doğal güzelliklerini gezme fırsatını da buldu.

Ayvalık Sebahat-Cihan Şişman Güzel Sanatlar Lisesi görsel sanatlar bölümünden 22 öğrenci ve 6 öğretmenin katıldığı etkinlik kapsamında, Beyoğlu’nda bulunan Pera Müzesi, ardından Galata Özel Rum İlköğretim Okulu ve sonrasında İstanbul Modern Sanat Müzesi gezildi. Tema’sı “İyi Bir Komşu” olan Karaköy’deki bu sanat alanlarında, yerli ve yabancı sanatçıların modern sanat anlayışından oluşan örnekler izlendi. Galata Kulesi önünde hatıra fotoğrafları çekildi.

Güzel Sanatlar gençleri, İstanbul Tepebaşı semtinde bulunan ve 2005 yılında Suna ve İnan Kıraç Vakfı tarafından nitelikli ve geniş ölçekli kültür sanat hizmeti vermek amacıyla kurulan Pera Müzesi’nde, Osman Hamdi Bey’in “Kaplumbağa Terbiyecisi” adlı ünlü eserinin de bulunduğu pek çok değerli sanat eserini yakından gördü.

Galata/Beyoğlu’nda bulunan Galata Özel Rum İlköğretim Okulu’nda yerli ve uluslararası sanatçıların fotoğrafçılık eserleri, modern sinema gösterileri ve üç boyutlu eserler sergisi,gezi programında yer aldı.

Eczacıbaşı ailesinin öncülüğünde, İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından kurulup, 11 Aralık 2004’te ziyarete açılan ve Türkiye’nin ilk modern sanat müzesi olan, İstanbul Modern Sanat Müzesi’nde, modern eserlerin yanı sıra, Türk Resim Sanatına damgasını vuran sanatçıların eserleri, gençlerin ilgisini çekti.

Topkapı Sarayı ve Yerebatan Sarnıcı’nı da gezme fırsatı bulan Güzel Sanatlar öğrencileri ikinci günün ardından Ayvalık’a döndü.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner612

banner590