banner464

Babaoğlu Vakfı, Öğrencileri Kitaplarla Buluşturdu

BabaoğluVakfının eğitime destek amaçlı kitap dağıtımının töreni bu yılTOKİ Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi.

Babaoğlu Vakfı, Öğrencileri Kitaplarla Buluşturdu

BabaoğluVakfının eğitime destek amaçlı kitap dağıtımının töreni bu yılTOKİ Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi.

10 Aralık 2015 Perşembe 17:22
299 Okunma
Babaoğlu Vakfı, Öğrencileri Kitaplarla Buluşturdu
Kitap dağıtım törenine Karaman Valisi Sayın Murat Koca, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Abdurrahman Kurt, Babaoğlu Vakfı Onursal Başkanı Yılmaz Babaoğlu, Babaoğlu Vakfı Yöneticisi ve Kent Konseyi Başkanı Ali Konukseven, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
İşadamı Yılmaz Babaoğlu’nun desteğiyle Bifa Vakfı’nın her yıl gerçekleştirdiği kitap dağıtımında, bu yıl ilimiz lise öğrencilerine toplam 17 bin 500 kitap hediye edilecek.
Vakıf yöneticisi Ali Konukseven yaptığı konuşmada, Babaoğlu Vakfı olarak geleneksel hale getirdikleri kitap dağıtımını bu yıldagerçekleştirdikleri için çok mutlu olduklarını belirterek, eğitime destek vermeye devam edeceklerini söyledi.
İş adamı Babaoğlu yaptığı konuşmada ise eğitime destek vermeyi önemsediklerini belirtti. Öğrencilere tavsiyelerde de bulunan Babaoğlu, okumanın önemli olduğunu ancak bilinçli olarak okumanınve öğrencilerin kendisini geliştirmek için okunması gerektiğini söyledi.
Var olabilmek ve varlığımızı anlayabilmek için okumak zorunda olduğumuzu belirten İl Milli Eğitim Müdür Vekili Abdurrahman Kurt, “Okumaktan maksat; sürekli, düzenli, muhakeme ve mukayese ederek hayatımızın her döneminde devam ettirilen okuma alışkanlığıdır. İlimizde, okullarımızda okuma kültürünü geliştirmek amacıyla iki yıl önce Milli Eğitim Müdürlüğü olarak “Okuma Zamanı” projesini başlattık. Proje kapsamında çeşitli faaliyetler yürüttük. Projenin önemli ayaklarından biri de okul kütüphanelerimizin nitelikli kitaplarla zenginleştirilmesiydi” dedi.
Babaoğlu Vakfı’nın okullara ve öğrencilere yapmış olduğu kitap bağışının önemli katkı sağladığının altını çizen Müdür Vekili Kurt, Geçen yıllarda olduğu gibi Babaoğlu Vakıfının, bu yıl da 17.500 öğrenciye kitap hediye edeceğini ifade ederek, “Milli Eğitim olarak eğitime verdikleri destekten dolayı başta Sayın Valimize, Bifa A.Ş. Onursal Başkanı Yılmaz Babaoğlu’na ve emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.
Program kitap dağıtımı ile son buldu.
Son Güncelleme: 11.12.2015 00:21
Yorumlar