banner590

Son Dakika
banner722

Bakan Selçuk’tan Öğrenci ve Velilere “Maske” Uyarısı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğrenci ve velilere maske konusunda uyarılarda bulundu.

EĞİTİM 04.08.2020, 17:19 04.08.2020, 17:22
737
Bakan Selçuk’tan Öğrenci ve Velilere “Maske” Uyarısı
banner762

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk "Çocuklarımızın birbirleriyle sosyal mesafesini korumak ve okullarımızı sağlıkla açmak için gece gündüz çalışıyoruz. Çocukları ve yetişkinleri bayramda denizde, plajda, parkta, sokakta bu kadar yakın temaslı maskesiz görmek üzücü. Okulları birlikte açacağız' diyoruz. Bunun için gerçekten çabalayamaz mıyız" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, çocukların birbirleriyle sosyal mesafesini korumak ve okulları sağlıkla açmak için gece gündüz çalıştıklarına işaret ederek, "Çocukları ve yetişkinleri bayramda denizde, plajda, parkta, sokakta bu kadar yakın temaslı maskesiz görmek üzücü. 'Okulları birlikte açacağız' diyoruz. Bunun için gerçekten çabalayamaz mıyız?" uyarısında bulundu.

Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Sınıf mevcutlarını azaltmak, teneffüste çıkacak öğrenci sayısını ayarlamak, sabahçı ve öğlencilerin karşılaşmasını engellemek, çocukların ortak alanlarda aynı zamanda bulunmaması için planlama yapmak, sıralar arasında boşluk sağlamak. Kısacası çocuklarımızın birbirleriyle sosyal mesafesini korumak ve okullarımızı sağlıkla açmak için gece gündüz çalışıyoruz. Çocukları ve yetişkinleri bayramda denizde, plajda, parkta, sokakta bu kadar yakın temaslı maskesiz görmek üzücü. 'Okulları birlikte açacağız' diyoruz. Bunun için gerçekten çabalayamaz mıyız?”

Kaynak: www.ahaber.com

Yorumlar (1)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Hasan 7 ay önce
50 yaşındaki adama anlatamıyoruz biz maskeyi mesafeyi, 7 yaşındaki çocuk nasıl anlasın!!!
açık
Namaz Vakti 26 Şubat 2021
İmsak 05:56
Güneş 07:16
Öğle 13:05
İkindi 16:14
Akşam 18:45
Yatsı 19:59

Gelişmelerden Haberdar Olun

@