banner647

Beyaz Bayrak Almaya Hak Kazanan Okullara Sertifikaları Verildi

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan Beyaz Bayrak İşbirliği Protokolü kapsamında Beyaz Bayrak sertifikalarını almaya hak kazanan okullara sertifikaları İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu tarafından verildi.

banner491
Beyaz Bayrak Almaya Hak Kazanan Okullara Sertifikaları Verildi
banner567

İl Milli Eğitim Müdürlüğünde düzenlenen sertifika dağıtım törene, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Milli Eğitim Şube Müdürü Aziz Demir ve okul yöneticileri katıldı.

“ÖĞRENCİLERİMİZİN TEMİZLİĞİ, DÜZENİ, TERTİBİ VE BESLENME ALIŞKANLIKLARINI OKULLARIMIZDA BİZLER PEKİŞTİRİYORUZ”

Düzenlenen programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Beyaz Bayrak İşbirliği Protokolü kapsamında alınan Beyaz Bayrak sertifikalarının önemli olduğunu ifade etti. Kuntoğlu, “Günümüzde insan hayatını etkileyen temel problemlerinden biri beslenmedir. Bu konuda bizim üzerimize düşen görev öğrencilerimizi ve ailelerimizi bilinçlendirmektir.  Kantinlerimizde yapılacak denetimlerle tedbirlerimizi alıyoruz. Unutmamalıdır ki okul öncesinden lise dönemine kadar öğrencilerimiz hayatının büyük bir bölümünü eğitim kurumlarımızda geçiriyor ve bu süreçte öğrencilerimizin temizliği, düzeni, tertibi ve beslenme alışkanlıklarını okullarımızda bizler pekiştiriyoruz. Bu alışkanlıkların kazandırılması için de İl Sağlık Müdürlüğümüz ile ortak projelere imza atıyoruz” dedi.

“BU PROJELERDEKİ GAYEMİZ ÖĞRENCİLERİMİZİN DAHA SAĞLIKLI BİR HAYAT SÜRDÜRMESİ İÇİNDİR”

Sıfır atık konusunda da Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile iş birliği içerisindeyiz diyerek konuşmasını sürdüren İl Müdürü Mevlüt Kuntoğlu,  “Bu projenin işlevsel hale gelmesinde bizlere önemli görevler düşüyor. Bu çalışmalardaki asıl gayemiz öğrencilerimizin daha sağlıklı bir hayat sürdürmesi içindir. Yıl içerisinde yapmış oldukları çalışmalarla Beyaz Bayrak sertifikasını alma hedefini gerçekleştiren okul yöneticilerime ve öğretmenlerime çok teşekkür ederim. Hedefimiz yıl sonuna kadar tüm okullarımızın Beyaz Bayrak sertifikasını almasıdır” diye konuştu.

Konuşmanın ardından Beyaz Bayrak sertifikasını almaya hak kazanan okullara sertifikaları İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu tarafından verildi.

Program, günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2019, 17:03

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner644

banner612

banner590