banner877

banner590

Son Dakika
banner722

BİFA Vakfının Eğitime Desteği Miniklerin Yüzünü Güldürdü

Karaman’da eğitime yapmış olduğu yardımlarla adından söz ettiren BİFA Babaoğlu Eğitim, Kültür, Sağlık ve Sosyal Hizmet Vakfı, 11 okula okulöncesi ve özel eğitim öğrencilerinin kullanımına yönelik oyun alanları ve materyaller hediye etti.

EĞİTİM 06.10.2020, 17:18 06.10.2020, 17:46
399
BİFA Vakfının Eğitime Desteği Miniklerin Yüzünü Güldürdü
banner762

Kurulduğu tarihten bu yana eğitime destekler veren BİFA Babaoğlu Eğitim, Kültür, Sağlık ve Sosyal Hizmet Vakfı öğrencilerin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Okulöncesi ve özel eğitim öğrencilerinin kullanımı için okullara oyun alanları hediye eden BİFA Eğitim Vakfı eğitim camiasının takdirini topladı.

Okulları ziyaret ederek hediye edilen eğitim setlerini yerinde inceleyen İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, BİFA Eğitim Vakfına teşekkür etti. Okulöncesi eğitimde oyun alanlarının önemli bir yer tuttuğuna dikkat çeken İl Müdürü Mehmet Çalışkan, “Öğretmenlerimiz okulöncesi öğrencilerimize bir taraftan hayal dünyalarını renklendirecek oyunlar öğretirken bir taraftan da sınıf ortamında yapması gerekenleri öğretiyorlar.  Oyunlar, öğrencilerimizin küçük yaşta sosyalleşmesi, paylaşım ve ekip ruhu kazanması, bir bakıma hayatı küçük yaşta problem ve çözüm yöntemleriyle tanıması bakımdan önemlidir. Bu da ancak oyunlar sayesinde mümkün olabiliyor.” dedi.

Bu yönüyle öğrencilerimizin oyun kültürüyle yetişmesi için oyun materyalleri ve oyun alanı desteği sebebiyle BİFA Eğitim Vakfına teşekkür ederim diyen İl Müdürü Çalışkan, “Eğitime yapılan yatırım karşılıksız kalmayan en güzel yatırımdır. Bunun bilinciyle hareket eden ve şehrimizin ekonomisi kadar çocuklarımızın geleceğine de yatırım yapan BİFA’ya bir kez daha teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Okul ziyaretlerinde oyun oynayan çocuklara eşlik eden İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan adeta çocukluğuna geri dönerken minik öğrencilerle keyifli dakikalar yaşadı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
14°
açık
Namaz Vakti 29 Temmuz 2021
İmsak 04:05
Güneş 05:42
Öğle 12:59
İkindi 16:48
Akşam 20:06
Yatsı 21:36

Gelişmelerden Haberdar Olun

@