banner464

Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

KMÜ'de Bahar Şenlikleri İle İlgili Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

KMÜ'de Bahar Şenlikleri İle İlgili Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

05 Mart 2014 Çarşamba 15:08
862 Okunma
Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı
 Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) Öğrenci Konseyi Birim Temsilcileri ve Öğrenci Toplulukları ile "7. Kültür, Sanat ve Spor Etkinlikleri" konusunda bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya KMÜ Genel Sekreteri Ahmet Tüfekci, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Mustafa Avcı ve Şube Müdürü Murat Şahintürk ile 33 Öğrenci Topluluğu Temsilcisi ve 11 Öğrenci Konseyi Birim Temsilcisi katıldı.
“Bahar şenlikleri barış içerisinde geçsin”

Toplantının açılış konuşmasını yapan KMÜ Genel Sekreteri Ahmet Tüfekci, üniversitede yapılması planlanan bahar şenliklerine dair genel görüşlerini paylaştı. Tüfekci, üniversitelerde gerçekleştirilen şenliklerde bazı problemler yaşanabildiğini dile getirerek, “Öğrenci konseyi ve topluluklarımız daha önceki yıllarda yapmış oldukları bahar şenlikleriyle bu işin üstesinden en iyi şekilde geldiler. Aynı başarıyı bu yıl da tekrarlayacaklarından eminim. Dilerim ki bahar şenlikleri, adına yakışır şekilde şenlik havasında ve barış içerisinde yaşansın.” diye konuştu.

Genel Sekreter Ahmet Tüfekci üniversite yönetimi ve öğrenci temsilcileri olarak ‘bahar şenliklerinde birkaç konser yaparak öğrencileri eğlendirelim’ şeklinde bir anlayış içerisinde olmadıklarının altını çizerek, üniversitede yapılacak sosyal ve kültürel faaliyetlerin organizasyonunda öğrenci topluluklarının görev almasını istedi. Tüfekci, öğrenci topluluklarının bizzat üstlendikleri etkinliklerin öğrenciler tarafından daha çok kabullenildiğini ve ilgi gördüğünü söyleyerek, “Bu tip organizasyonları tertip etmek sizlerin iş yapma ve grup halinde çalışma kabiliyetinizi geliştirecektir. Bu etkinlikler sizin için bir kazanım. Özgüveninizin artması için büyük bir etken.” dedi.

“Topluluklar olarak hepiniz kurumun bir parçasısınız”

Öğrenci topluluklarının yapmış oldukları etkinliklerle ilgili değerlendirmede bulunan Genel Sekreter Tüfekci, toplulukların ve konseyin çok aktif olarak çalıştığını söyleyerek, düzenlemiş oldukları etkinlikler ve özverili çalışmalarından ötürü öğrencileri tebrik etti.

Öğrenci topluluklarının yalnızca kendi içerisinde bireysel topluluklar olmadıklarını belirten Ahmet Tüfekci, “Üniversitemiz bünyesinde bulunan bütün topluluklar kurumumuzun birer parçasıdır. Kurumsal kimliğimize sahip çıkarak üniversitemizde yapılması planlanan her türlü etkinliğe üniversite yönetimi olarak destek vermeye hazırız.” şeklinde konuştu.

Genel Sekreter Tüfekci konuşmasını şöyle sürdürdü: “Toplulukların getirmiş olduğu konuklar, alanında söz sahibi, ekol olmuş üst düzey kişiler. Topluluklarımıza bu konuda elimizden gelen yardımı yapıyoruz. Bunun yanında konferans salonlarımız, spor salonlarımız ve sosyal, kültürel faaliyetler için oluşturulmuş alanlarımızla da öğrencilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak maddi manevi her türlü desteğe açığız.”

“Güç birliğine gidin”

Genel Sekreter Ahmet Tüfekci’nin ardından söz alan Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Mustafa Avcı ise bahar şenliklerinin zamanlama olarak seçim sürecine denk gelmesinden duyduğu endişeyi dile getirerek, “Yapacağınız etkinliklerde bu hassasiyeti dikkate almanızı ve prokovatif olaylara sebebiyet vermeden bahar şenliklerini tamamlamanızı temenni ediyorum.” diye konuştu.

Mustafa Avcı toplulukların organizasyonların gerçekleştirilmesi sürecinde yaşadığı sıkıntılara değinerek, “Tek tek etkinlik yapmak yerine, daha başarılı etkinliklere imza atabilmeniz için ortaklaşa hareket etmenizi tavsiye ediyorum. Birkaç topluluk bir araya gelerek güç birliği yaparsa daha kaliteli ve daha güzel etkinlikler gerçekleşecektir.” dedi.

Müracaat İçin Son Tarih 26 Mart

Geçtiğimiz yıl yapılan bahar şenliklerinin dolu dolu geçtiğini ifade eden Avcı, bu yıl da tüm imkânları seferber ederek çok daha dolu çok daha güzel bir şenliğe imza atacaklarını söyledi. Avcı, topluluk temsilcilerine bahar şenlikleri kapsamında yapmayı planladıkları etkinlikler için 26 Mart tarihine kadar müracaatlarını tamamlamaları gerektiğini hatırlattı.

Toplantı, Mustafa Avcı’nın konuşmasının ardından öğrenci topluluğu temsilcileri ve birim temsilcilerinin sorularını ve önerilerini dile getirmesiyle son buldu.
Son Güncelleme: 05.03.2014 21:15
Yorumlar